Aranżując wnętrze domu lub mieszkania skupiamy się na nadaniu mu określonego stylu: nowoczesny, rustykalny, angielski, czy skandynawski. Każde z tych pomieszczeń nabiera kontekstu poprzez meble i dodatki. Nie inaczej jest w przypadku wnętrza kuchni, które także ma określoną stylistykę. Obrazy do kuchni nowoczesnej, klasycznej, czy rustykalnej mogą tylko podkreślić taką aranżację.

Kuchnia w stylu nowoczesnym

nowoczesna kuchniaNajwięcej aranżacyjnego znaczenia kuchni nadają meble, dlatego to właśnie one świadczą o nowoczesnym klimacie kuchni. Proste, funkcjonalne, o gładkiej powierzchni. To wnętrze dość surowe, które może zostać ocieplone i podkreślone przez obrazy do kuchni nowoczesnej. Na wygląd kuchni w tym stylu wpływa także armatura i wylewka zlewu. Nowoczesność to nie tylko design, ale też praktyczna funkcjonalność oddana niemalże w każdym detalu. Kuchnie takiego typu często w aneksie kuchennym łączone są z salonem, więc wnętrza te powinny wtedy ze sobą współgrać. Przestrzenie te mogą zostać oddzielone przez obrazy do kuchni nowoczesnej i salonu, najlepiej abstrakcyjne, „krzyczące” kolorem. Taki zabieg tym prostym wnętrzom nadaje ozdobnego charakteru.

Kuchnia w stylu skandynawskim

To przede wszystkim białe meble i drewniane dodatki, na przykład w postaci blatu i stołu z krzesłami. Podobnie jak kuchnia w stylu nowoczesnym, także i ta skandynawska charakteryzuje się funkcjonalnością i ozdobną prostotą. Drewniane elementy nadają jej przytulności, ale i estetycznego podbudowania wnętrza. Pomieszczenie to ocieplają także dodatki – poduszki na krzesła, kolorowe rękawice i ręczniki, a także obrazy do kuchni, które nie są zarezerwowane tylko do salonu, czy jadalni. Mogą one także składać się z niezwykle teraz modnych drewnianych konstrukcji odnoszących się do charakteru kuchni.

Kuchnia w stylu rustykalnym

To najbardziej swojska aranżacja wnętrza, która może być złożona z mebli w stylu retro znalezionych gdzieś na pchlich targach lub w antykwariatach. Można także zakupić do niej meble, które są aranżowane na styl vintage. W tych wnętrzach dobrze sprawdzają się meble, które można zakupić w popularnych sklepach meblowych. Można także stare meble pomalować na przykład w stylu decoupage, co także nada im ozdobnego charakteru. Kuchnia w stylu rustykalnym charakteryzuje się ponadto mnogością dodatków, suszonych kwiatów, ziół w doniczkach, czy kolorowych elementach i puchatych poduszkach, które dodają temu wnętrzu przytulności. W takiej kuchni królują także drewniane elementy.