Herbata sencha cieszy się dość dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, bo dzięki niej można przygotować smaczny oraz niezwykle aromatyczny napar. Zanim jednak sięgniemy po ten rodzaj zielonej herbaty, poznajmy moc jej dobroczynnych właściwości. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo.

Jakimi właściwościami charakteryzuje się herbata sencha?

O herbacie sencha można powiedzieć całkiem sporo. Okazuje się, że najbardziej rozpowszechniona jest ona w Japonii. Blisko 80% herbat, które piją mieszkańcy tego wyspiarskiego kraju, stanowi właśnie sencha. Smak tej herbaty jest zdecydowanie wyrazistszy niż smak tradycyjnej zielonej herbaty. Japończycy wierzą, iż herbata sencha zapewnia im długowieczność. Nie ma się temu co dziwić, bo napar ten charakteryzuje się niezwykle wysoką zawartością cennych antyoksydantów. Wspomagają one walkę z wolnymi rodnikami, przyśpieszającymi starzenie się organizmu. Regularne picie tej herbaty na pewno pomoże w walce ze zmarszczkami, które nie są jeszcze utrwalone. Należy również mieć świadomość tego, że ta odmiana zielonej herbaty przyspiesza metabolizm. Dzięki jej piciu można więc zdecydowanie szybciej zrzucić zbędne kilogramy.

Co warto wiedzieć o zielonej herbacie sencha?Komu w szczególności polecana jest herbata sencha?

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, herbata sencha jest polecana wszystkim osobom, którym zależy na zachowaniu zdrowia i urody na długie lata. Z herbaty sencha mogą korzystać zarówno osoby młode, jak i starsze. Szczególnie mocno senchą powinny zainteresować się osoby, którym zależy na szczupłej oraz zgrabnej sylwetce. Nie ulega wątpliwości, że herbata ta polecana jest także osobom chcącym zadbać o dobry nastrój. Z powodzeniem mogą sięgać po nią ludzie walczący z depresją oraz zaburzeniami lękowymi. Aby móc cieszyć się z pozytywnego wpływu senchy na nasz organizm, należy zatroszczyć się o regularne jej picie. Wskazana jest także cierpliwość. Efekty wynikające z popijania senchy nie pojawią się bowiem od razu. Ujrzymy je po około dwóch, trzech tygodniach codziennego picia naparu. Niezwykle istotne jest również to, aby herbata była zaparzana w odpowiedni sposób. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zależy nam nie tylko na walorach smakowych, ale i na walorach prozdrowotnych. Najlepiej zalewać liście wodą o temperaturze od 60 do 80 stopni Celsjusza. Senchę warto zaparzać przez przynajmniej minutę. Jeżeli zależy nam jednak na bardzo intensywnym naparze, zdecydujmy się na zaparzanie senchy przez minimum 3 minuty.