Czapki zimowe męskie stanowią nieodzowny element codziennej garderoby, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza nas słoneczną aurą. Współczesny asortyment tego rodzaju dodatków pozwala na dobór idealnie dopasowanej do osobistych potrzeb czapki, która nie tylko zagwarantuje komfort termiczny, ale również zapewni modny look. Jakie zatem modele cieszą się największą popularnością?

W stylu Beanie

czapki zimowe męskie

Czapka Beanie nie schodzi z modowych list przebojów. Głównie dlatego, że jest lansowana przez gwiazdy muzyki pop. Określana mianem złodziejki, wyróżnia się wysokimi aspektami funkcjonalnymi, ponieważ można je nosić bez względu na panującą porę roku. Zimowa odsłona zyska przychylność panów, dla których wygoda i chłopięcy wygląd to podstawa w tworzeniu codziennych stylizacji. Polecane są modele zarówno jednokolorowe, jak i w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Dla zdecydowanych mężczyzn, przeznaczone są fasony fluorescencyjne, dodatkowo ozdobione licznymi printami czy śmiesznymi napisami. Do czego nosić tego rodzaju czapki zimowe męskie? Przede wszystkim do jeansów z obniżonym stanem, prostego T-shirta, bluzy i kurtki parki lub budrysówki.

A może z pomponem?

Pompony wręcz zdominowały współczesną branżę modową, co najlepiej widać nie tylko na odzieży, ale również dostępnych dodatkach. Dodaje bowiem młodzieńczego wyglądu, sprawiając że cała stylizacja nabiera luźnego, swobodnego charakteru. Na sezon zimowy w szczególności przydadzą się modele z grubym splotem, wykonane z dzianiny lub włóczki, ozdobione jedno- lub wielokolorowym pomponem, zwartym lub rozwarstwionym na boki. Idealnie sprawdzi się podczas zimowego spaceru, jak i białego szaleństwa.

Uszatka i pilotka jako rodzaj czapki zimowej

Męskie modele nie ograniczają się wyłącznie do złodziejek i pomponów. Do dyspozycji wielu panów oddane są również fasony stanowiące doskonały duet między ciepłem i wygodą. Mowa oczywiście o uszatkach i pilotkach, które niegdyś znane były wyłącznie w środowisku wojskowym. Uszyte z licowej skóry, kożucha, futra, a także polaru czy grubej bawełny. Dostępne w jednokolorowej tonacji – szarej, beżowej, czarnej i brązowej.