klawiatura do laptopaGeneralnie w dzisiejszych czasach o wiele większym zainteresowaniem od komputerów stacjonarnych cieszą się rozmaite laptopy, produkowane dziś przez wiele znanych i cenionych marek. Niektórzy jednak decydują się dokupować do nich również dodatkowe sprzęty, które teoretycznie nie są niezbędne. Czy faktycznie ułatwiają one pracę? Zazwyczaj kupując laptopa nie bardzo zastanawiamy się nad tym, czy potrzebujemy do niego dodatkowego sprzętu. O ile jednak dokupienie myszki jest sprawą często naturalną, o tyle klawiatura do laptopa jest nam zazwyczaj niepotrzebna – w końcu mamy ją wbudowaną. Kiedy więc warto w nią zainwestować?

Gdy coś się psuje…

Przede wszystkim klawiatura do laptopa stanowi sprzęt wymienny, który możemy zastosować w sytuacji, gdy np. dotychczasowa klawiatura z jakiegoś powodu przestaje działać. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, od problemów z konkretnymi klawiszami, przez przypadkowe zalanie, aż po nieczęste czyszczenie klawiatury, do której dostały się rozmaite okruszki. Niezależnie od przyczyny, często niezbędna jest nowa klawiatura do laptopa wymieniona w samym sprzęcie albo osobne akcesorium, dzięki któremu będziemy w stanie podjąć pracę praktycznie do razu.

Wymiana czy osobny sprzęt?

Na początku warto się zainteresować tym, ile nowa klawiatura do laptopa będzie nas kosztować. Z uwagi na to, że podłączając osobny sprzęt, utrudniamy sobie dostęp do płytki dotykowej, mamy dwa rozwiązania. Pierwszym jest zainwestowanie w myszkę, zaś drugim – wybór specjalnej klawiatury z powierzchnią dotykową, która zastąpi touch pad oryginalnie wbudowany w laptopa. Często jednak lepszym rozwiązaniem jest po prostu wymiana tego elementu w laptopie. Należy zorientować się, jak wygląda kwestia ceny; w niektórych przypadkach wymianę klawiatury można wykonać na podstawie rozszerzonej gwarancji, co jest dobrym wyborem – bo właściwie bezpłatnym. W innym przypadku konieczne jest przekalkulowanie, która z opcji będzie korzystniejsza finansowo oraz bardziej sprawdzi się przy dalszym użytkowaniu sprzętu.