Wiele firm oraz przedsiębiorstw na co dzień korzysta z przyborów oraz artykułów biurowych, których niekiedy fachowe nazwy określonych przedmiotów na przykład do sporządzania notatek są nam nieznane lub wprawiają nas w kłopot. Często są również wykorzystywane w naszych domach przy sporządzaniu notatek, czy prezentowania prac plastycznych bądź sporządzania planów dnia. Aby dokładniej przyjrzeć się biurowym artykułom, które są mniej znane oraz rzadziej wykorzystywane, dziś przedstawimy kilka z nich, które można znaleźć w internetowych księgarniach. Zajmiemy się omówieniem czym są fascykuły, flipcharty oraz werniksy oraz do czego są najczęściej wykorzystywane.

Fascykuły

Fascykułem nazywamy zazwyczaj dzieło w formie zeszytowej, mieszczące zbiór luźnych akt powiązanych treściowo. To element biurowy wykonany zazwyczaj z twardych okładek oraz pliku kartek spójnie związanych w całość. Inaczej jest to przybór z pozoru przypominający klasyczny segregator, w którym można zaaplikować wiele dokumentów oraz notatek. Fascykuł w odróżnieniu do przytoczonego segregatora posiada sznurek, który dodaje ciekawej oprawy ora prezentacji zbiorze plików. Fascykuły to pożądany artykuł biurowy, który pozwoli na uporządkowanie ważnych dokumentów oraz firmowych notatek. Świetnie sprawdzi się jako przybór szkolny, w którym można zaaplikować wszystkie luźne notatki bądź zapiski z wykładów czy lekcji. Fascykuły to z pewnością artykuł biurowy, który nada się do sporządzania porządków oraz zapewni wygodną organizacje w określonych dokumentach.

Flipharty

To narzędzie niezbędne do przedstawiania projektów, zaznaczania celów oraz do planowania codziennych zajęć oraz obowiązków (znajdziecie je m.in na stronie: Calamus.pl). Flipchartem jest regulowana tablica demonstracyjna, która posiada również funkcję przenośną. Dzięki temu, że flipcharty można bez problemu złożyć oraz dopasować wysokość w zależności od potrzeb są często wykorzystywane podczas konferencji, szkoleń czy podczas pracy nauczyciela bądź wykładowcy. Na rynku można spotkać flipcharty wykonane z metalu, stali, porcelany, szkła. Do wykonywania zapisków na suchościeralnej tablicy wykorzystuje się specjalnie przeznaczone do tego flamastry oraz mazaki. Aby zmazać oraz usunąć wykonane zapiski wystarczy sucha szmatka bądź specjalna gąbka do tablicy.

Werniksy

To jeden z cenionych artykułów plastycznych, czyli lakier przeznaczony do celów artystycznych. W najprostszej postaci werniks jest roztworem naturalnej lub syntetycznej twardej żywicy w olejku lotnym, alkoholu lub innym rozpuszczalniku. Produkt należy nakładać na obraz przy pomocy rak oraz specjalnie dobranych pędzli malarskich. W zależności od przeznaczenia i wymagań skład werniksu może być dużo bardziej złożony. Werniksy to świetny sposób na utrwalenie obrazu na wiele lat. Wykonane dzieła malarskie przetrwały kilkadziesiąt a nawet setki lat, bez znaczących uszkodzeń. Werniks jest zatem świetnym artykułem w pracownicach plastycznych, malarskich oraz artystycznych.