Nie każdy wypadek komunikacyjny jest objawem bezmyślności kierowcy. Wystarczy przecież odrobina nieuwagi, jeden zły ruch, zła decyzja i można stać się ofiarą tego przykrego zajścia. Jak powinna się zachować osoba, która jest świadkiem lub uczestnikiem takiego zdarzenia? 

Przede wszystkim, należy zabezpieczyć miejsce wypadku. Pojazdy powinny mieć wyłączone silniki, a ostrzegawcze trójkąty powinny stanąć tuż przed miejscem zderzenia. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo – zarówno uczestników zdarzenia, jak i innych członków ruchu. 

Oczywiście w większości przypadków osobie, która ucierpiała w wypadku będzie się należało odszkodowanie za wypadek komunikacyjny. By je uzyskać, trzeba spełnić kilka ważnych kryteriów. Ważne jest to, by zbierać wszelkiego rodzaju szpitalne karty z wypisami oraz dokumentację lekarską, dzięki której specjalna komicja będzie w stanie ocenić jak wysokie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny będzie się należało poszkodowanemu.  Warto wytrwać w szpitalu tak długo jak trzeba bo wypisując się na własne życzenie, wysokości odszkodowania za różnego rodzaju wypadki komunikacyjne drastycznie się zmniejsza.