Mieszkańcy wsi, miasteczek, a nawet obrzeży wielkich miast z pewnością nie raz spotkali się z problemem pojawiających się w ich otoczeniu gryzoni. Myszy, nornice, kuny czy tchórze potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Nierzadko niszczą one bowiem różne przedmioty lub polują na zwierzęta gospodarskie. Jak uniknąć takich sytuacji? Praktycznie się nie da. Zwierzęta takie jak kuny są dość małe, dlatego potrafią przecisnąć się przez każde ogrodzenie. Jeżeli jednak koło naszego domu grasują te szkodniki możemy sobie z nimi skutecznie poradzić. I nie trzeba od razu sięgać po ostre i niebezpieczne środki. Wystarczy humanitarna żywołapka na kuny.

Działanie żywołapki na kuny

Specjalna pułapka na małe gryzonie czyli żywołapka na kuny dostępna jest w ofercie wielu sklepów ogrodniczych czy wielobranżowych. Taka pułapka jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą skutecznie zniwelować problem pojawiania się kun w ich otoczeniu. Dość często słyszy się o problemie niszczenia samochodów właśnie przez kuny. Zwierzęta te upodobały sobie przegrywanie kabli, które z łatwością odnajdują pod samochodową maską.

Gdy temperatury spadają kuny poszukują ciepłego miejsca do bytowania, a w samochodzie znajdują dodatkowo pożywienie. Stąd też wiele osób myśli nad zakupem żywołapki na kuny. Jest to bowiem jedno z lepszych rozwiązań, a z pewnością humanitarne. Na czym polega działanie takiej pułapki? Otóż jest to w zasadzie klatka, która posiada specjalne zapadki. Kuna wabiona jest do pułapki jedzeniem o przyjemnym dla niej zapachu, a po wejściu zapadka zamyka się przez co zwierze nie może uciec. Najlepsze modele żywołapek posiadają dwa wyjścia stąd też w bardzo łatwy sposób można wypuścić zwierze na wolność w dowolnym miejscu.

Zalety żywołapki na kuny

Do największych zalet żywołapki na kuny należy zaliczyć ich humanitarność i łatwą obsługę. Nie ma tutaj konieczności używania przemocy wobec zwierząt czy wyrządzania im krzywdy. Cały proces polega po prostu na złapaniu kuny czy innego gryzonia w pułapkę, a następnie wypuszczenia go na wolność. Stąd też jest to rozwiązanie jak najbardziej zgodne z ochroną środowiska oraz przekonaniami wielu osób.

Co ważne żywołapka na kuny to także w pełni skuteczna metoda pozwalająca się pozbyć szkodników na dobre. Jest to rozwiązanie dość tanie, gdyż pułapki kosztują zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. Są to dodatkowo klatki, których można używać wielokrotnie i są trwałe oraz solidne. Pułapki są w pełni bezpieczne zarówno dla zwierzęcia jak też użytkującej je osoby.

Żywołapki na kuny znajdziesz na https://panfarmerek.pl/pol_m_Pulapki-i-trutki-na-szkodniki_Zywolapki-425.html.