Co to jest Shisha?

Shisha jest bardzo popularnym produktem w kulturze arabskiej. Swoją historię wywodzi z Dalekiego Wschodu. Z powodzeniem poczujemy jej zapach w uliczkach w Turcji, Egipcie czy Tunezji. Jest to tzw. fajka wodna, produkt, który coraz bardziej podbija nasz rynek. Fajka wodna ma bardzo delikatny, owocowy aromat. Palacze chętnie sięgają po nią, gdyż jest egzotyczna, wygrywa z tytoniem dzięki owocowemu zapachowi  i stała się po prostu modna. Palenie Shishy, jej zwolennicy uważają za bardzo przyjemne. W większych miastach z powodzeniem możemy zapalić już fajkę wodną w pubach czy restauracjach, dostosowanych odpowiednim wystrojem. Możemy także zakupić  Shishę do swojego domu. Aby to uczynić należy zapoznać się z ofertą.

Z czego składa się współczesna fajka wodna?

Obecna Shisha składa się głównie z dzbana, który może być szklany, ceramiczny lub miedziany. Jest on zazwyczaj zdobiony w duchu orientalnym, a do jego wnętrza nalewa się wodę. Dzban połączony jest z rurą do odprowadzania dymu i powietrza. Tzw. korpus najczęściej wykonany jest z metalu i posiada podobne do dzbana ozdobniki. Na końcu znajduje się małe naczynie przeznaczone na tytoń. Do fajki wodnej stosuje się specjalny owocowy wkład. Tytoń ten zostaje owinięty w aluminiową osłonę, a na nim kładzie się gorący węgielek. Aby móc korzystać z dobrodziejstwa rytuału palenia, fajka woda jest wyposażona w odpowiedniej długości wężyk, zakończony ustnikiem. W ten sposób zaciąga się dym. Węże do Shishy muszą być elastyczne, aby zapewnić wygodę użytkującym. Można ich poszukać tutaj https://shishasklep.pl/pol_m_Weze-do-shishy-1315.html

Jakie akcesoria warto zakupić dodatkowo?

Jeżeli chcemy zakupić fajkę wodną do własnego użytku warto zaopatrzyć się w zapasowe akcesoria. Szczególnie w węże do Shishy i ustniki oraz tytoń. Te elementy najszybciej bowiem zużywają się przy korzystaniu z tej fajki. Można tez zastanawiać się czy lepiej wybrać węże do Shishy metalowe czy z jakiegoś syntetycznego materiału np. silikonu. Tutaj opinie są podzielone. Niektórzy palacze wolą bardziej elastyczne węże do Shishy z miękkich silikonów, łatwo poddających się ruchowi ręki, a niektórzy wolą bardziej stabilne - metalowe. Warto spróbować różnych wariantów, aby samemu się przekonać co nam odpowiada. Podobnie jest z tytoniem. Zanim trafimy na swój ulubiony, trzeba popróbować kilku. Warto zakupić różne smaki, aby mieć wybór. Fajka wodna to nie tylko palenie, ale również sposób na spędzanie czasu ze znajomymi. Jest to swego rodzaju rytuał, spotkanie w gronie, które odbywa się w odpowiedniej scenerii przy delektowaniu się Shishą.