Szukając oryginalnego prezentu dla bliskiej nam osoby, która dużo czasu spędza poza domem, często podróżuje lub wcześnie rano zrywa się do pracy, warto rozejrzeć się za takimi produktami jak kubiki termiczne. Co ciekawe, prócz zwykłego kubka można zamówić również oryginalny kubek termiczny opatrzony jakiegoś rodzaju okolicznościowym nadrukiem, dzięki czemu prezent stanie się upominkiem jeszcze bardziej osobistym. Kubki z nadrukiem to nie tylko oryginalny pomysł na prezent, ale też przydatny gadżet, z którego można korzystać podczas codziennych aktywności, w czasie podróży lub wyprawy turystycznej.

zwykłe kubki z nadrukiem

Kubek termiczny z nadrukiem

Jeśli zdecydujesz się na kupno kubka termicznego na prezent, zwróć uwagę na kilka elementów tego typu produktu. Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę jest pojemność takiego naczynia. Wiadomo, że kubki termiczne są mniej pojemne niż termosy, nie warto jednak nabywać naczynia o pojemności mniejszej niż 300-400ml. Dopiero taki kubek pozwoli pomieścić w sobie zawartość co najmniej jednej filiżanki kawy lub herbaty, a zatem realizować powierzoną mu funkcję. Oczywiście na rynku spotkać można również kubki o większej pojemności, ale tego typu przedmioty nadają się przede wszystkim do zastosowań turystycznych, a nie do codziennego użytku. Tutaj zależy nam przede wszystkim na dużej wygodzie, a nie na dużej pojemność. Oczywiście na kubki z nadrukiem możemy wybrać zarówno małe jak i duże naczynie. Ich wielkość nie ma większego wpływu na jakość nadruku.

Materiał wykonania

Drugą kwestią, na jaką warto zwrócić większa uwagę jest materiał, z którego wykonany został dany model kubka. Najlepsze są kubki z wkładem szklanym, ponieważ najdłużej potrafią utrzymać pierwotną temperaturę przechowywanego w ich w wnętrzu płynu. Nieco mniej wydajne pod tym względem są kubki stalowe i plastikowe. Takie naczynia są jednak znacznie trwalsze i mniej podatne na uszkodzenia natury mechanicznej. Warto pamiętać, że nawet niedrogie termosy reklamowe praktycznie zawsze mają wkład szklany, co przekłada się na ich znakomite właściwości termiczne. Jeśli zatem szukamy kubka, który przez maksymalnie długi czas utrzyma pierwotną temperaturę napoju, zainwestujmy właśnie w kubek o szklanym wkładzie.

Technologia a kubek termiczny

Ostatnia sprawa, jakiej warto przyjrzeć się z bliska, to sposób wykonania kubka i jego kształt. Jeśli interesują nas kubki lub termosy reklamowe, które będą prezentowały logo naszej firmy, lepiej zdecydować się na naczynie pozbawione ucha. Jeśli zależy nam na większej wygodzie picia kawy czy herbaty, lepiej wybrać kubek z poręcznym uchwytem. Ważny jest również mechanizm otwierania kubka i jego szczelność. Przez zakupem konkretnego produktu warto zatem sprawdzić, czy będzie on poręczny w codziennej obsłudze.