Wbrew pozorom kuchnia jest pomieszczeniem w naszym domu czy też mieszkaniu, w którym naprawdę dużo się dzieje. Spędzamy tam czas w zasadzie od rana do wieczora. Oczywiście z przerwami. W kuchni pijemy najczęściej już poranną kawę. Co więcej przygotowujemy 3 lub też 5 posiłków. Wiele osób spożywa posiłki także w kuchni. W kuchni dochodzi także do poważnych rozmów. Każdemu chyba zależy na tym, aby kuchnia jako pomieszczenie była przytulna oraz naprawdę ciepła. Jednak, aby taką kuchnię uzyskać, musimy ją odpowiednio wyposażyć. Okazuje się, że poza estetyką nasza kuchnia musi być także funkcjonalna.

Wybór odpowiedniego zlewozmywaka

Bardzo ważny w kuchni jest o dziwo zlewozmywak. Mimo, że większość osób używa zmywarki, to w zlewie dzieje się naprawdę wiele. W związku z tym jaki konkretnie zlew wybrać do swojej kuchni? Poleca się jak najbardziej zlewozmywak podwieszany. Zlewozmywak ten pięknie się prezentuje. Jakby tego było mało zlewozmywak podwieszany bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Jest to również niezmiernie ważne.

Wady tego rodzaju zlewozmywaka

Zlewozmywak podwieszanyOczywiście jak wszystko inne także zlewozmywak podwieszany ma także pewne wady. Jedną z nich jest to, że niestety nie zawsze możemy zamontować go. Taki zlew na pewno się sprawdza genialnie w przypadku blatów drogich, na przykład wykonanych z konglomeratu czy też z naturalnych kamieni. Są to blaty naprawdę bardzo drogie i raczej nie wyobrażamy sobie ich uszkadzać w celu zamontowania zlewozmywaka.

Jak zamontować zlew podwieszany?

Montaż zlewu takiego polega na niczym innym jak na wycięciu w naszym blacie mniejszego otworu od samej komory zlewu. Następnie musimy zabezpieczyć brzegi blatu oraz także miejsce, gdzie bla się będzie stykał ze zlewem, właśnie przed wilgocią. Robi się to zazwyczaj przy pomocy silikonu. Rozwiązania takiego na pewno warto unikać  przypadku laminowanych płyt. Brzegi ich nie są na wilgoć odporne. Wątpliwości można również mieć, stosują kuchenny zlew właśnie podwieszany w połączeniu z drewnianym blatem, no chyba że ten wykonany został z drewna egzotycznych gatunków odpornego na wilgoć. Takim przykładem jest na przykład teak. Niektóre z rozwiązań do kuchni w sobie mają naprawdę wiele uroku. Są one estetyczne oraz także praktyczne. Jednak warto wiedzieć, kiedy je można wykorzystać, a kiedy dokładnie warto z nich zrezygnować. Musimy zatem mieć świadomość, że niezwykle elegancki zlewozmywak podwieszany niestety nie znajdzie zastosowania w każdej kuchni. Jest to zatem rozwiązanie nie dla wszystkich.