Łazienka powinna być miejscem komfortu i przytulnego ciepła. Wielu jednak z nas wie, że brak odpowiedniego ogrzewania sprawia, że nieszczególnie chcemy wyjść z wanny z gorącą wodą, czy kabiny prysznicowej, w której możemy polewać się ciepłym strumieniem z natrysków. Grzejniki terma oraz ogrzewanie podłogowe zapewni przytulną atmosferę, ale też estetyczny design.

Jaki typ grzejnika wybrać?

Zderzenie temperatur nie działa korzystnie na nasze zdrowie – zwłaszcza w okresie zimowym. Czasem w niepogodę trudno uniknąć tych dwóch odmiennych warunków atmosferycznych, zwłaszcza gdy z ciepłego domu wychodzimy na mroźne powietrze. Jednak czegoś podobnego nie musimy sobie serwować w domu, zwłaszcza w łazience. Poniżej zwracamy uwagę na typy ogrzewania łazienkowego.

Ogrzewanie drabinkowe

grzejniki terma

Drabinkowe Grzejniki terma zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, a także estetyczny wygląd. Ponadto taki typ kaloryferów zapewni Tobie dodatkowe miejsce na rozwieszanie prania, czy mokrych ręczników. Grzejniki drabinkowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów: stali, aluminium, czy miedzi. To właśnie tworzywo, z którego są wykonane, ma decydujący wpływ na stopie i intensywność nagrzewania, a także równomiernego rozprowadzania ciepła. Ważne jest także, aby dobrać wielkość kaloryfera drabinkowego i jego moc, do wielkości łazienki. O dokładne parametry warto spytać specjalistę, który odpowiednio pokieruje w kupnie. Nie warto wybierać drabinkowego ogrzewania kierując się tylko jego zewnętrznym wyglądem. Jednak trzeba przyznać, że grzejniki Terma (https://www.lazienkawsieci.pl/category/grzejniki-grzejniki-terma) to źródło ciepła, które można pod względem wyglądu dopasować do wnętrza pomieszczenia.

Ogrzewanie podłogowe

Jak dobrze znasz chłód posadzki, który przenika Twoje ciało zaraz po wyjściu z wanny. Chodniki łazienkowe nieco izolują ciepło, ale nie powinno być to rozwiązanie docelowe. Najlepszym jest ogrzewanie podłogowe albo – zwłaszcza w przypadku niewielkich łazienek – styropianowe podbicie przed nałożeniem kafelek. Istnieją dwa typy ogrzewania podłogowego: elektryczne i wodne, z czego to drugie jest tańsze. Pierwsze wymaga poprowadzenia specjalnego typu przewodów. Takie typ ogrzewania podłogowego ociepla całe pomieszczenie, nie tylko powierzchnie płytek. Nowy typ ogrzewania najlepiej planować z wyprzedzeniem, a w przypadku gruntownego remontu łazienki warto o poradę zwrócić się do specjalisty, który dobierze najodpowiedniejszy dla naszych potrzeb system ogrzewania, który zapewni komfort użytkowania, a przy tym będzie odpowiedni na naszą kieszeń.