Dzięki coraz większym możliwościom współczesnych smartfonów urządzenia tego typu mogą pełnić wiele różnych funkcji. Wykorzystuje się je w roli wideorejestratorów, odtwarzaczy muzyki i filmów wideo, kompaktowych aparatów fotograficznych i kamer czy nawigacji samochodowych. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, uzyskać dostęp do Internetu i już można korzystać z wielu wymienionych wyżej funkcjonalności.

Jeśli chcemy korzystać ze smartfona podczas jazdy autem, motocyklem lub rowerem, wcześniej powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt na telefon. Taki uchwyt pozwala utrzymywać smartfon w określonej, wygodnej dla nas pozycji, dzięki czemu możemy zerkać na jego ekran i korzystać z wielu oferowanych przez niego funkcjonalności bez odrywania rąk od kierownicy. Kiedy zatem zainwestować w uchwyt do telefonu i jaki jego model wybrać?

Kiedy warto kupić uchwyt samochodowy?

Sprawdź uchwyty na telefon w sklepie xgsm.plJeśli Twój samochód nie posiada wbudowanej nawigacji samochodowej i nie chcesz wydawać pieniędzy na jej zakup, wykorzystaj potencjał tkwiący w Twoim smartfonie. Wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację lub skorzystać z darmowej aplikacji typu Mapy Google. Dla zapewnienia sobie większego komfortu korzystania z nawigacji w smartfonie przyda się dobrej jakości uchwyt na telefon, który instalujemy na przedniej szybie, kratce wentylacyjnej lub desce rozdzielczej auta – w najbardziej dogodnym dla nas miejscu.

Zakup uchwytu na smartfon warto rozważyć również wtedy, gdy chcesz skorzystać z kamery wbudowanej w smartfon. W takiej opcji smarfon może pełnić funkcję wideorejestratora, zapisując obraz sprzed prowadzonego przez Ciebie pojazdu – samochodu, motocykla czy roweru. Jeśli ma być to uchwyt samochodowy, koniecznie wybierz taki, który można przymocować do przedniej szyby lub zainstalować na desce rozdzielczej auta. Chodzi o to, aby nic nie zasłaniało obiektywu kamery. Jeśli smartfon ma pełnić funkcję wideorejestratora, warto wyposażyć go w odpowiednią aplikację i dodatkową, pojemną kartę pamięci.

Kiedy sięgnąć po uchwyt rowerowy/motocyklowy?

Podobnie jak w przypadku auta, uchwyt na telefon zainstalowany na kierownicy roweru czy motocykla może pełnić funkcję nawigacji satelitarnej lub wideorejestratora. W przypadku rowerów można dodatkowo pokusić się o instalację specjalnej aplikacji treningowej, która zarejestruje trasę naszego przejazdu, średni czas przejazdu, prędkości maksymalne, ilość przejechanych kilometrów itd. Dzięki uchwytowi będziesz miał stały dostęp do tego typu informacji, łącznie z informacją o aktualnym położeniu i prędkości jazdy.