Aby efektywnie nauczać języka obcego trzeba mieć plan. Akademia języka chińskiego Wushi od wielu lat oferuje swoim uczniom zorganizowane zajęcia, na których szybko i sprawnie można nauczyć się podstaw języka chińskiego. Jak osiągnąć sukces? O tym poniższy artykuł.

Grunt to mieć plan

akademiachinskiego.com.pl

Bez żadnego planu działania nauczka żadnego języka nie ma sensu. Jeśli samemu rzuci się siebie na głęboką wodę to jedyne co można osiągnąć to rozczarowanie. Pierwszym krokiem, który należy podjąć jest określenie posiadanego poziomu. Jeśli ma się z tym trudności, bo kiedyś uczęszczało się na jakieś lekcje, jednakże „nic się nie pamięta”, warto poprosić o pomoc doświadczonego nauczyciela lub poszukać internetowego testu, który może nie będzie profesjonalny ale z całą pewnością pozwoli na przybliżenie poziomu. Jeśli poziom się wacha dobrze jest zdecydować się na ten wyższy, czyli np. jeśli na teście wyszło a2/b1 lepiej jest wybrać poziom b1. Wszystkie ewentualne braki wyjdą podczas nauki i łatwiej będzie je nadrobić niż robić zadania dodatkowe na niższym poziomie. Akademia języka chińskiego Wushi (akademiachinskiego.com.pl) oferuje pomoc w nadrabianiu zaległej wiedzy oraz dodatkowe konsultacje. Ponadto uczęszczając na zajęcia w grupie, to grupa indywidualnie określa swój poziom prezentowaną wiedzą podczas zajęć. Jeśli kilka osób posiada większą wiedzę na tle grupy, automatycznie ciągnie całą resztę w górę.

Numer 2: Systematyczność

Bez motywacji i wkładu własnego próba nauki języka obcego jest stratą czasu. Nawet najlepszy nauczyciel nie jest w stanie wmusić wiedzy w żadnego ucznia, jeśli ten nie chce jej przyjąć. Akademia chińskiego wychodzi z założenia, że wiedza nie przychodzi sama, a tylko i wyłącznie ciężką pracą. Dla swoich uczniów mają przygotowany program, który przewiduje powtórki materiału co zajęcia. Działa to mobilizująco i stymulująco na wszystkich leniów, którzy potrzebują mieć nad sobą osobę, która będzie je mobilizowała.

Egzamin

Egzaminy odgrywają istotną rolę w procesie nauczania, dlatego na sam koniec kursu każdy uczeń powinien podejść do takiego egzaminu, który składa się tylko z części pisemnej. Jego wynik jest indywidualną informacja zwrotną o poczynionych postępach. Część ustna egzaminów jest przeprowadzana na zajęciach. Składa się ona z pytań i odpowiedzi, czyli najistotniejszych aspektów konwersacji.