Błyskawiczny rozwój internetu przyniósł wiele zmian w naszym życiu i nauczył zupełnie nowych nawyków. Jednym z nich jest zmiana dotycząca tego, co oglądamy – telewizja bardzo straciła na znaczeniu, a wielu widzów odebrały jej różnorakie portale streamingowe. Co ciekawe, nie tylko takie oferujące zwartość, nazwijmy to, standardową – czyli filmy, seriale i programy dokumentalne. Triumfy popularności świętują bowiem również kanały pokazujące, jak ludzie grają w gry komputerowe. Wystarczy spojrzeć na liczby – o sukcesie programu telewizyjnego mówi się dzisiaj wtedy, kiedy obejrzy go kilka milionów widzów. Natomiast streamingi gier wideo przyciągają nawet piętnaście milionów widzów dziennie. Fascynujące jest też to, że zostanie streamingowym celebrytą jest stosunkowo nietrudne. Kiedy już skompletujemy każde potrzebne urządzenie do streamingu, wystarczy właściwie wykazanie się poczuciem humoru i nawiązaniem dobrego kontaktu z widownią. Droga do zostania gwiazdą telewizji jest zdecydowanie dłuższa i trudniejsza.

Sposób na życie

Jeszcze kilkanaście lat temu pomysł, że można utrzymywać się z grania w gry komputerowe czy konsolowe wydawał się być niemożliwą do zrealizowania fantazją. urządzenie do streaminguDzisiaj branża ta nie tylko rzeczywiście powstała, ale dała również początki karierom gwiazd mogących równać się z tymi telewizyjnymi. Nic zatem dziwnego, że wiele osób próbuje swoich sił w takim "profesjonalnym" graniu. Urządzenia do streamingu nie są trudne do zdobycia, nie należą do sprzętów specjalnie drogich i nie trzeba skompletować jakiejś ogromnej ich liczby – na dobry początek wystarczy bowiem prosty mikrofon i kamera internetowa. Zacząć jest więc stosunkowo łatwo.

Ciągła praca

Poszerzenie swojej widowni a później utrzymanie jej przy sobie to już inna para kaloszy. Bez pracy nie tylko nad sobą, ale również treścią przekazu, raczej się nie obędzie. Oprócz zorganizowania sobie urządzeń do streamingu powstanie też potrzeba inwestycji w odpowiedni sprzęt do grania. Dlaczego wspominamy o tym w sekcji, w której mowa o widowni? Dlatego, że wybór tytułów do streamingowania ma ogromny wpływ na potencjalną publiczność, do której chcemy dotrzeć. Wiąże się on również z wyborem odpowiedniego sprzętu właśnie – im bardziej wymagająca jest interesująca nas gra, tym mocniejszy sprzęt trzeba będzie zakupić. Alternatywą jest inwestycja w konsole do grania, ale tutaj czeka na nas stosunkowo mniejsza publika. Jak więc widać, każda decyzja ciągnie za sobą pewne konsekwencje.