Gitarzyści to muzycy, którzy fascynują mnóstwo osób zachęcając ich do tego, aby spróbować swoich sił w nauce gry na tymże instrumencie. Początki bywają trudne, sprawność ruchowa, która jest tu niezbędna to największa trudność. Innymi problem to brak sprecyzowanych planów co do tego na jakiej gitarze docelowo początkujący instrumentalista chciałby grać. Najczęściej wybiera się spośród trzech najpopularniejszych rodzajów:

  • gitara klasyczna - najczęściej wybierana jako pierwszy model do nauki. Powodem tego jest stosunkowo niska cena a także budowa i gabaryty, które umożliwiają wyćwiczenie sprawności palców. Warto jednak pamiętać o tym, aby swoją naukę od początku zacząć grać na instrumencie, którego finalnie chce się używać.
  • gitara akustyczna - wyróżnia się oryginalnym dźwiękiem, dlatego wiele osób decyduje się na jej zakup. Przeznaczona jest jak wszystkie inne modele do konkretnego rodzaju muzyki, ale początkujący zwykle nie potrafią konkretnie odpowiedzieć na pytanie co dokładnie chcą grać.
  • gitara elektryczna - tu istnieje konieczność wyboru konkretnego rodzaju spośród kilku dostępnych na rynku. Jest to kwestia dość specjalistyczna, która wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego początkowy wybór gitary elektrycznej jest dość rzadko stosowany.

Dla uzyskania ciekawego brzmienia niskim kosztem...

Głębokie i refleksyjne brzmienie za stosunkowo niską cenę jest możliwe. Wystarczy jedynie zastanowić się nad gitarą elektro-klasyczną. W sklepach istnieje coraz większy wybór, ale chcąc znaleźć jakiś punkt zaczepienia należy poznać przynajmniej kilka modeli, o które warto zapytać sprzedawcę. Wśród nich powinny znaleźć się zdecydowanie:

  • gitara elektro-klasyczna Ever Play model EV-123 CEQ - cena jest stosunkowo niska a brzmienie dość ciekawe. Oczywiście nie można spodziewać się za taką kwotę, że gitara będzie nadawała się do grania koncertów, ale do nauki jest idealna a dolegliwości bólowe, które na początku mogą się pojawiać zdecydowanie będą dużo mniejsze niż przy używaniu tańszych modeli z niższej półki.
  • gitara elektro-klasyczna Ever Play model EV-133 CEQ - to model podobny do poprzedniego, ale brzmienie jest znacznie lepsze a cena nieznacznie wyższa, dlatego również warto zapytać o niego w sklepie.

Początkowe trudności mogą zniechęcać do dalszej nauki, ale nie warto się poddawać. Ból i dyskomfort można zminimalizować jeśli tylko wybierze się odpowiedni sprzęt. Profesjonalni sprzedawcy w sklepach muzycznych na pewno będą mogli doradzić coś odpowiedniego.

Zobacz więcej: http://www.gitaraibas.pl/pl/blog/Wybierz-gitare-elektro-klasyczna-dla-siebie-testujemy-6-modeli/19