Jeśli lubisz czytać książki, szukasz wydawniczych nowości, chcesz podzielić się z innymi własną opinią na temat niedawno przeczytanej powieści lub wziąć udział w konkursie z wiedzy o literaturze, koniecznie zajrzyj do serwisu internetowego lubimyczytac.pl. Ten portal to unikalne miejsce współtworzone przez tysiące użytkowników, którzy budują wspólną bazę wiedzy o literaturze wszystkich gatunków. Dzięki wyjątkowej konstrukcji serwisu, każdy z jego użytkowników może pozostawić tu własną recenzję lub opinię o konkretnej publikacji, dodać własne pozycje książkowe do długiej listy tytułów, które już znajdują się w serwisowej bazie danych, a także stworzyć własną, wirtualną biblioteczkę, składającą się z ulubionych pozycji literatury polskiej i światowej, co pozwoli na łatwiejsze dotarcie do kolejnych publikacji o podobnej tematyce, do tych pozycji, których dany użytkownik nie miał jeszcze okazji przeczytać.

Odwiedzając serwis lubimyczytac.pl masz bezpośredni wgląd do setek recenzji książek, do tysięcy krótkich opinii na temat konkretnych tytułów, do aktualności i wydarzeń z rynku literatury, tak w wymiarze krajowym jak i globalnym, do rozmów ze znanymi publicystami, pisarzami, wydawcami oraz innymi osobami z szeroko pojmowanego świata literatury. Jeśli zarejestrujesz się w serwisie, dodatkowo otrzymasz dostęp do kolejnych funkcjonalności. Te funkcjonalności to m.in. możliwość publikacji własnych opinii lub bardziej rozbudowanych recenzji, możliwość ukończenia wirtualnego kursu kreatywnego pisania, możliwość dodawania kolejnych książek do głównego katalogu serwisu czy możliwość skorzystania z licznych promocji dostępnych dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Oczywiście sam portal lubimyczytac.pl to przede wszystkim miejsce, w którym znajdziemy setki tysięcy różnych pozycji książkowych, które mogą nas zainteresować nie tylko ze względu na poruszaną w nich tematykę, ale także ze względu na ich autora czy ze względów czysto praktycznych, związanych z wykonywaną przez nas pracą lub obranym kierunkiem studiów. Konstrukcja serwisu i jego sprzężenie z wieloma internetowymi księgarniami sprawia, że po przeczytaniu recenzji dowolnej książki lub zapoznaniu się z listą bestsellerów od razu mamy możliwość zamówienia danej pozycji w najniższej dostępnej na rynku cenie. To niezwykle wygodne narzędzie pozwoli w szybkim czasie na rozbudowanie domowej biblioteczki o kolejne książkowe pozycje. Poza tym serwis daje również możliwość stworzenia wirtualnej biblioteczki każdego użytkownika. Po wskazaniu pozycji, które już przeczytałeś, które czytasz i tych, które zamierzasz przeczytać, system samodzielnie przygotuje dla ciebie listę rekomendacji książek, które mogą cię zainteresować. To fantastyczny sposób na dotarcie do pozycji, o których w ogóle nie wiedzieliśmy lub o których istnieniu zwyczajnie zdarzyło nam się zapomnieć.

Jeśli szukasz informacji o jakiejś książce, wystarczy że skorzystasz z wyszukiwarki serwisu lubimyczytac.pl. W głównym katalogu portalu znajduje się już kilkaset tysięcy różnych woluminów, a dzięki pomocy użytkowników współtworzących serwis, codziennie do katalogu dodawane są kolejne pozycje. W ten sposób powstaje jedna z największych baz książek w Polsce. Dzięki aplikacji LC dostęp do tego nieskończonego zasobu wiedzy możesz mieć także z poziomu smartfona lub tableta, z dowolnego miejsc i o dowolnej porze dnia i nocy. Aplikacja LC pozwala na szybkie znalezienie informacji o niemal każdej książce obecnie dostępnej w sprzedaży. Wystarczy zrobić zdjęcie okładki książki, o której chcemy dowiedzieć się coś więcej, a system automatycznie przekaże ci informacje o tym tytule, w tym recenzje i opinie innych użytkowników, którzy już wcześniej mieli okazję zapoznać się z taką publikacją.