Odzież wojskowa, to odzież specjalnego zastosowania. Nie ma co ukrywać - specyfika obecnego pola walki wymusza na projektantach tego typu odzieży wprowadzanie innowacji, od których będzie zależeć życie żołnierza. Oczywiście - powie ktoś - odzież wojskowa nie musi być wyłącznie wykorzystywana podczas walki. Tak, to prawda. Można na przykład ubrać ją na różnego rodzaju ćwiczenia czy też - spełniając się w swoim hobby. Niemniej, ogólne zastosowanie tego typu odzieży wymusza na niej posiadanie następujących cech.

Cechy dobrej odzieży wojskowej:

Polacy zawsze kochali wojsko (wyjątek okres PRL) i nasze tradycje militarne są bardzo bogate. Od kilku lat sukcesywnie wzrasta zainteresowanie sportami paramilitarnymi i akcesoriami potrzebnymi do ich uprawiania.

Odzież mil-tec

To odzież militarna oferowane przez wiele sklepów oferujących pojedyncze elementy lub całe komplety mundurów. Najczęściej są to oryginalne modele stosowane w latach poprzednich. Aktualnych wzorów nie mogą używać osoby cywilne, nie mogą one używać także konkretnych emblematów.

Z odzieży mil-tecu chętnie korzystają uczniowie klas mundurowych (od kilku lat bardzo popularne), a także osoby nie interesujące się wojskiem, ale ceniące sobie swobodny styl i wygodę.

Odzież militarna wyróżnia się:

• charakterystycznym wzornictwem, • krojem zapewniającym swobodę ruchów, • odpornością na czynniki atmosferyczne, • funkcjonalnością – liczne kieszenie i kieszonki pozwalają na chowanie niezbędnych akcesoriów.

Sklepy militarne, które obecnie rozwijają się bardzo dynamicznie, oferują także duży wybór obuwia i wszelkich akcesoriów niezbędnych do uprawiania Paintballa, Survivalu, ASG, HFT lub Trekingu. Odzież mil-tec znajdziesz w sklepach z odzieżą wojskową, np.: http://milworld.pl/firm-pol-1338294323-Mil-Tec.html.