Piękne dywany to marzenie każdej pani domu. Niestety, małe dzieci, zwierzęta, ale również inni domownicy bardzo często sprawiają, że dywan jest brudny i poplamiony. W takiej sytuacji, sprawdza się jedynie odkurzacz na mokro. Zwykłe odkurzanie, nawet codziennie nie jest w stanie bowiem pozbyć się brudu, który wtarł się we włókna dywanu. Warto raz na jakiś czas zdecydować się na takie pranie dywanu za pomocą specjalnego odkurzacza, ponieważ można szybko i skutecznie pozbyć się całego kurzu, jak również brzydkich plam, które pojawiają się na każdym dywanie.

Co można wyprać odkurzaczem na mokro?

Odkurzacz na mokroPrzede wszystkim, taki odkurzacz służy do prania dywanów. Nie ma już konieczności ręcznego prania dywanu na kolanach za pomocą gąbki i szamponu. Takie pranie zazwyczaj i tak przynosi znikome efekty, które natychmiast znikają. Włosie dywanu nie podnosi się tak jak powinno, a bardzo często pojawiają się na nim brzydkie zacieki i ślady po ręcznym praniu. Odkurzacz na mokro doskonale radzi sobie z każdym dywanem, nawet takim, który jest mocno poplamiony. Oczywiście, niekiedy konieczne jest kilkakrotne wypranie dywanu, aby pozbyć się trudnych plam, jednak większość z nich znika dosłownie od ręki.

Poza tym, takie odkurzacze wspaniale sprawdzają się również przy praniu mebli tapicerowanych. Dzięki odkurzaczowi na mokro można szybko i wygodnie odświeżyć swoją kanapę, fotel, czy krzesła. Oczywiście, sprawdzi się on również do prania tapicerki samochodowej. Najlepiej, jeśli taki odkurzacz posiada różne wymienne końcówki.

Czy warto kupić swój własny odkurzacz piorący?

Wiele osób zastanawia się nad sensem zakupu takiego sprzętu. Jest on oczywiście bardzo funkcjonalny, ale zabiera sporo miejsca i jest kosztowny. Taki zakup ma faktycznie sens, jeśli w domu jest więcej dywanów, a odkurzacz na mokro będzie wykorzystywany również do prania mebli tapicerowanych, czy sprzątania samochodu. Zakupu można dokonać tutaj: https://maltec.pl/odkurzacze/. Jeśli ma on znaleźć się w małym mieszkaniu z dwoma dywanami, jest to raczej zbędny wydatek.

Dzisiaj w każdym mieście można wypożyczyć taki odkurzacz i samodzielnie wyprać dywany za pomocą takiego profesjonalnego sprzętu. Oczywiście, można też bez problemu wynająć kogoś, kto przyjedzie ze swoim odkurzaczem piorącym i wykona czyszczenie wszystkich powierzchni, na których nam zależy. Takie usługi nie są drogie, a wykonuje się je raz lub dwa razy do roku. Na pewno warto przekalkulować taki zakup i dopiero wtedy podjąć odpowiednią decyzję. Najlepiej jest szukać promocji, ponieważ takie odkurzacze co jakiś czas są przeceniane i można skorzystać wówczas z prawdziwej okazji.