W okresie jesienno-zimowym każdy z nas lubi moment, kiedy jest już w domu, bądź ten kiedy wie, że nie musi z niego wychodzić. Przyjemne ciepło i przytulność domu przyciągają niczym magnes. Koce, poduszki, ale także świeczki czy ocieplające wnętrze ozdoby to elementy dzięki, którym od razu czujemy się lepiej. Pomimo, że pierwszą myślą jaka przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy słowo "szkło" jest zimno i chłód, to ten plastyczny i elegancki materiał może wspaniale dodać nastroju i przytulności naszemu wnętrzu, wszystko zależy od tego jak zostanie użyte...

świeczniki szklaneModa na szkło

W czasach PRL-u, czyli czasach gdy niewiele było, czego współcześni dwudziestolatkowie pamiętać i zrozumieć nie mogą, panowała niewytłumaczalna moda na szkło. Jednakże nie byle jakie, musiały to być kryształy – grube, odpowiednio oszlifowane szkło. Stało praktycznie w każdym domu, jako wazony, półmiski, talerze na ciasto - wszystko ze szkła. Całe szczęście za PRLem jesteśmy już dobrych dwadzieścia lat, ale moda na szkło nie mija. Co prawda w innej formie niż kiedyś (chociaż moda PRLu ostatnio znów wraca do łask), ale jednak mamy słabość do tego materiału. Klasyczne proste formą wazony na kwiaty, podstawy lamp czy świeczniki. To wszystko bardzo chętnie kupujemy, gdy jest wykonane właśnie ze szkła. W zależności od okazji i wystroju mieszkania możemy wykorzystywać inne rodzaje szkła, i tak np. szklane świeczniki o prostym kształcie i bez barwy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, ale już te bardziej zdobione przypominające czasy młodości naszych rodziców będą świetnie współgrały z nowoczesnym prostym stylem mieszkania dodając mu nuty lekkiej nonszalancji i odwagi. W obecnych czasach zarówno w sklepach stacjonarnych nastawionych na dekorowanie pomieszczeń jak i w nieograniczonym niczym internecie znajdziemy wszystko czego nam potrzeba. Warto przekopać się przez stertę pozornie ciekawych, ale tak naprawdę mocno oklepanych schematów i wzorów i znaleźć dla siebie coś unikatowego, czego zapewne nie ma u siebie połowa miasta.

Eksponowanie dzięki światłu świec

Świeczniki wykonane ze szkła mogą być piękną ozdobą same w sobie, jednakże uzupełnienie ich zapalonymi świecami potrafi czynić niemal cuda w praktycznie każdym pomieszczeniu. Ustawienie świec na stole, najlepiej na wysokim świeczniku w trakcie kolacji, czy to we dwoje czy w gronie rodziny, chociażby podczas świąt, wytworzy podniosłą atmosferę i zdecydowanie doda elegancji takiemu spotkaniu. Świeczniki szklane ustawione wzdłuż komody bądź stołu stworzą wrażenie ciepła i przytulności, a utknięte gdzieś niby od niechcenia w trakcie spotkania z przyjaciółmi na balkonie czy tarasie w letni wieczór sprawią, że wspólnie spędzony czas będzie namiastką wypadu gdzieś poza miasto na ognisko… Niezależnie od tego w jakim klimacie postanowiliśmy utrzymać naszą przestrzeń domową świece w połączeniu ze szkłem sprawdzą się zawsze. To uniwersalne, ale jednocześnie charakterne dodatki, które umiejętnie dobrane będą potrafiły nadać pomieszczeniom ciepła, wyrazistości, a przede wszystkim niepowtarzalności, jeśli tylko odważymy się na drobne dekoracyjne szaleństwo.