Gdy ma się do dyspozycji pomieszczenie o dużym metrażu, to zyskuje się szerokie pole do aranżacyjnego manewru. Opcji wykończeniowych jest sporo, jednak zapychanie przestrzeni ciężkimi sprzętami powoduje efekt przytłoczenia.

Dom, biuro, firma

W zależności, z jakim rodzajem przestrzeni mamy do czynienia używamy innych rozwiązań, by uzyskać inny efekt. Jednak niektóre rozwiązania sprawdzają się we wszystkich większych przestrzeniach, jedynym co nas ogranicza to wyobraźnia. Konstrukcje szklane stają się coraz popularniejsze w nowoczesnych domach, firmach, czy sklepach (jak np. galerie handlowe). Szkło zwraca uwagę, wprowadza atmosferę profesjonalizmu, nowoczesności oraz elastyczności (plastyczności). W różnych obiektach wykorzystuje się rozmaite trendy, jednak da się znaleźć rozwiązania, które będą względnie uniwersalne. Dobrym tego przykładem są ścianki szklane. Przeszklone ścianki urozmaicają pomieszczenie, nie powodują przytłaczającego efektu gipso-ścianek i co najważniejsze zapewniają przepływ światła. Mając np. dużą przestrzeń biurową, którą trzeba efektywnie podzielić na działy trzeba bardzo uważać, co i gdzie się stawia. Postawienie za dużej ilości lub zwykłych ścianek działowych, zaciemnia pomieszczenie i daje wrażenie ciasnoty. Ścianki szklane z kolei, chociaż oddzielają dane części pomieszczenia od siebie nie mają tak inwazyjnego efektu. Wszystko wizualnie się zgrywa. Ścianki szklane to nowy standard wykończeniowy, który można dostrzec w większości obiektów handlowo – usługowych oraz domach.

ścianki szklaneDla firmy dbającej o wizerunek

Styl i prezencja to dla każdej firmy jedne z podstawowych celów. Bez wykazania się stylem nie ma szans na przywiązanie do siebie zorientowanego klienta, a bez odpowiedniej prezencji budowanie wizerunku jest niemożliwe. Nie zawsze ma się możliwość zaprosić klienta do pokoju konferencyjnego, który będzie oddzielnym pomieszczeniem. Wiele małych oraz średnich firm, dzieli miejsce z innymi działami na jednej przestrzeni – wszystko dzieje się na „jednym poziomie”. Ścianki szklane robione na wymiar z różnego rodzaju szkła pozwalają na lepszą organizację przestrzeni oraz zadbanie o stylowość prezencji pomieszczenia. Ścianki szklane będą stanowiły dobre tło dla reszty przedmiotów i sprzętów, które wypełnią pomieszczenie, szkło dopasuje się do każdego stylu. Szukając pomysłu do odświeżenia lub całkowitego zmienienia wyglądu przestrzeni swojego domu, biura lub firmy warto zainteresować się, jakie ścianki szklane dadzą nam najlepszy efekt.