Gdy HTC podbijał rynek smartfonów na świecie prawie nikt nie wierzył w jego sukces. Jednak telefon okazał się hitem tak cenowym jak i technologicznym. Jednym z ciekawszych produktów HTC jest smartfon HTC Sensation, czyli tajwańska odpowiedź na Samsunga Galaxy S II.

Smartfon pojawił się w Polsce w drugim kwartale 2011 roku. Telefon posiada 4,3-calowy ekran o rozdzielczości, która równa się jednej czwartej rozdzielczości Full HD. Smartfon ma także dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz. I to co w nim jest najciekawszego dla amatorów fotografii robionych smartfonami - genialny aparat fotograficzny 8 megapikseli. Tym aparatem można nagrywać filmy w jakości Full HD.

Aparat fotograficzny po pierwsze robi doskonałe zdjęcia. Ostre o wysokiej jakości, które nadają się do druku. Można nim zarejestrować niemal każdą sytuację i ulotny moment. HTC Sensation nagrywa także filmy video w standardzie HD 1080p. Prędkość nagrywania 30 klatek na sekundę i dźwięk stereo to chyba niezłe osiągnięcie jak na smartfona? Dzięki funkcji Video Trimmer można zmniejszyć rozmiar pliku. Dzięki temu każdy plik użytkownik umieści w serwisach internetowych lub wyśle go do znajomych. 4,3-calowy ekran typu S-LCD o imponującej rozdzielczości 540 x 960 pikseli pozwala swobodnie oglądać filmy w formacie DivX i XviD. Ekran jest odporny na zarysowania dzięki systemowi Gorilla Glass. Urządzenie ma też specjalną funkcję HTC Watch. Dzięki niej można wypożyczyć i kupić filmy oraz programy telewizyjne na całym świecie. HTC Sensation są nadal bardzo popularne i ogólnie dostępne - http://www.standardgsm.com/product-pol-9199-HTC-SENSATION-XE-Z715e.html