Wśród popularnych zegarków dla sportowców można wyróżnić wiele dobrych marek specjalizujących się w projektowaniu takich zegarków, które są jednocześnie małymi komputerami pozwalającymi na mierzenie różnych kondycyjnych wskaźników. Jednym z klasyków na rynku jest marka Timex, produkująca jedna z najbardziej zaawansowanych zegarków dla sportowców.

Profesjonalne zegarki sportowe i ich cechy

Sportowe zegarki Timex Ironman - co je wyróżnia?Najbardziej znaną kolekcją zegarków sportowych przeznaczonych m.in. dla biegaczy jest seria Timex Ironman. Została ona zaprojektowana wyłącznie z myślą o osobach, które uprawiają aktywne sporty na świeżym powietrzu i chciałyby mieć w czasie treningu możliwość sprawdzania np. ilości kroków, pulsu, ciśnienia, pogody i wielu innych wskaźników determinujących efektywność treningu. Takie możliwości dają właśnie profesjonalne zegarki Timex Ironman. Ich podstawowe cechy, zależne oczywiście od wybranego modelu to: bogate wyposażenie czujnikowe, wytrzymałość na uszkodzenia i wstrząsy, zabezpieczenie szkiełka zegarka specjalnymi powłokami chroniącymi mechanizm przez uderzeniami i wilgocią oraz wysoka skala wodoszczelności.

Marka Timex gwarantem jakości?

Sama marka Timex jest dla większości osób natychmiast kojarzona z genialnym mechanizmem kwarcowym, który potrafi bez zarzutu działać przez długie lata. Nie bez powodu firma ta wyrobiła sobie na rynku reputację solidnej, nie idącej na kompromisy jakościowe i wyjątkowej, jeśli chodzi o zestawienie jakości z klasą wyglądu.

Kolekcja Timex Ironman wybierana jest m.in przez biegaczy czy trenujących triathlon właśnie ze względu na gwarancję niezawodności i solidne wykonanie, które ciężko porównać do innych marek. Sportowa seria tych zegarków przyciąga oko eleganckim wykonaniem i jednocześnie zaawansowanymi funkcjami. Wśród nich wymienić można rozbudowane funkcyjnie stopery, datowniki, alarmy, opcję zapamiętywania ilości zrobionych okrążeń podczas treningu na boisku czy ilości przebiegniętych km w terenie.

Ważnym atutem tych zegarków jest również ich wyjątkowy pasek, który w większości modeli wykonany jest z przyjemnego, elastycznego materiału, który nie uwiera nadgarstka i płynnie dopasowuje się do ruchów wykonywanych w czasie treningu. Wszystkie elementy zegarków tej serii są również wysoce wodoodporne więc można bez problemu używać ich w czasie pływania i nie ma konieczność zdejmowania ich w obawie, że zamokną. Modele zegarków dostępne są w wersjach damskich, męskich i uniwersalnych, a ich doskonała jakość sprawia, że wielu znanych sportowców nie wyobraża sobie treningu bez tego dodatku.