Znakomitym pomysłem na wykorzystanie czasu wolnego w okresie zimowym jest wybranie się na narty. Na wyjazdy tego typu dość często wybierają się całe familie złożone z dorosłych i z dzieci. Jest to ogromna frajda dla zapalonych narciarzy, a także dla tych, którzy dopiero będą stawiać swoje pierwsze kroki na stoku narciarskim. Nieodłącznym narzędziem tak dalekobieżnych i wieloosobowych eskapad jest duży samochód mieszczący zarówno wszystkich zebranych uczestników, a także ich bagaże. Ponadto należy także zastanowić się co zrobić ze sprzętem narciarskim.

bagażnik dachowy na narty

Sprzęt narciarski przy sobie

Kolejnym składowym punktem wyprawy narciarskiej jest sprzęt niezbędny do zażywania sezonowych rozrywek. Posiadanie własnego ekwipunku jest niezwykle kosztowne, dlatego nie jest wymagane nawet w przypadku odbywania takich podróży. Każdy z ośrodków narciarskich przyjmujących gości posiada możliwość wypożyczenia potrzebnych rzeczy, a poza tym w mieście do którego jedziemy istnieje wiele punktów wypożyczeń. Jeśli jednak narciarstwo jest tym co sprawia nam radość i z czego czerpiemy zdrowie i odpowiednią sylwetkę warto zadbać o to aby mieć własny sprzęt. W przypadku dorosłych, kiedy to nie rosną, jak dzieci jest to nieco dłuższa inwestycja niż w przypadku tych mniejszych. W transporcie tych rzeczy z przydomowego garażu wprost na stok niezwykle przydatny może okazać się bagażnik dachowy na narty. Pozwala on bowiem na zapakowanie sprzętu poza wnętrze auta i nieograniczanie przestrzeni wewnątrz, wliczając w to przestrzeń pasażerską, jak i bagażową. Nie pomijając także faktu iż sprzęt jakim są narty nie zmieściłby się w bagażnik z racji na długość.

Specjalny uchwyt na narty

Warto zatem rokrocznie, a nawet kilka razy w roku wybierając się w góry zainwestować także w specjalistyczny uchwyt, którego przeznaczeniem jest przewożenie nart, kijków i innych tego typu akcesoriów. Jednym z odpowiednich jest aerodynamiczny uchwyt narciarski najwyższej jakości thule deluxe 727. Wykonany jest z najwyżej klasy aluminium, a cechą która go charakteryzuje jest możliwość przewozu nawet sześciu par nart jednocześnie. Słowo deluxe zawarte w nazwie modelowej produktu wyraża wszystko to co najlepsze w tymże uchwycie. Zadowoli on nawet najbardziej wymagających kierowców samochodów oraz narciarzy w jednym. Przycisk dość dużych rozmiarów pozwala na obsługę bagażnika nawet w grubych zimowych rękawicach. Jego montaż na rekomendowanych belkach znacznie niweluje podwyższenie zaistniałe po montażu na dachu pojazdu, a miękkie podkładki i wykończenia produktu dbale chronią karoserię i inne elementy auta przed zarysowaniem.