Biżuteria DIY (Do It Yourself) cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego - tego typu bransoletki, kolczyki czy naszyjniki pozwalają nam wyrazić siebie, pokazać światu swoją kreatywność i poczucie smaku. Dlatego wiele osób decyduje się na projektowanie i wykonywanie biżuterii. Od czego jednak zacząć i jak rozwinąć swoją pasję, by tworzyć jeszcze piękniejsze rękodzieła?

Dobre akcesoria do wyrobu biżuterii to podstawa

Bez odpowiednich półfabrykatów nie mamy co liczyć na spektakularny efekt. Całe szczęście znalezienie koralików, kryształków czy rzemieni jubilerskich nie jest już tak trudne, jak kiedyś. Beading stał się bardzo popularnym zajęciem, dlatego na rynku jest coraz więcej sklepów z profesjonalnymi produktami. Wybór jest jednak ogromny, a osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rękodziełem może mieć spory problem z dobraniem idealnych komponentów. Od czego zatem zacząć?

Duże koraliki

Duże korale, które często kojarzą nam się z babcinymi ozdobami z czasów PRL-u, już dawno wróciły do łask i stały się naprawdę modnym dodatkiem do codziennych kreacji. Zwłaszcza jeśli bliski jest nam styl boho. Tego typu akcesoria do wyrobu biżuterii nadają się idealnie na start - są duże, a zatem z łatwością je złapiemy i nawleczemy na żyłkę czy rzemień. Małe koraliki, na przykład Miyuki czy TOHO, są dużo bardziej problematyczne, dlatego poleca się je osobom bardziej zaawansowanym. Mamy do wyboru korale szklane, plastikowe, porcelanowe czy nawet metalowe, które będą idealne do biżuterii męskiej. Jest zatem z czego wybierać.

Koraliki naturalne

Tym, którzy cenią przede wszystkim naturalność, wiele sklepów z akcesoriami daje możliwość zakupienia naturalnych koralików, stworzonych z masy perłowej, drewna czy koralu. Oczywiście różnią się one ceną on sztucznych korali, ale także wyglądają dużo bardziej efektownie. Tworzenie z tego typu materiałów daje ogromną satysfakcję, a biżuteria z prawdziwego, kolorowego koralu czy pereł może być naprawdę pięknym upominkiem dla bliskiej nam osoby.

akcesoria do wyrobu biżuteriiBazy

Przygotowując się do tworzenia biżuterii DIY musimy także zadbać o odpowiednią bazę. Oczywiście i w tym ogromnie pomagają sklepy Internetowe. W zależności od wykonywanego przedmiotu powinniśmy zaopatrzyć się w linki, zapięcia, rzemienie, końcówki zaciskowe, szpilki, bigle i innego rodzaju akcesoria do wyrobu biżuterii. Jednak, by nie kupować od razu wszystkiego, warto przejrzeć kilka tutoriali, które nie tylko pomogą nam w wyborze całego wyposażenia, ale także przy samym tworzeniu rękodzieła. Początki bywają trudne, a taka pomoc z pewnością się wtedy przydaje. Odrobina praktyki jednak wystarczy, byście mogli samodzielnie wykonywać piękną biżuterię DIY dla siebie i bliskich.