Szkło hartowane jest jednym z tych akcesoriów, które znacznie wpływa na bezpieczeństwo i bezawaryjność naszego smartfona. Istnieje kilka rodzajów zabezpieczeń iphone'a przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednym z nich jest pokrowiec. Wiele osób wykorzystuje w tym celu różnego rodzaju etui, od plastikowych, przez drewniane aż po potężne metalowe boxy. Jednym z najlepszych rozwiązań, które minimalizuje ryzyko uszkodzenia wyświetlacza, jest szkło hartowane.

Czym jest szkło hartowane

Szkło hartowane - czy warto zdecydować się na to rozwiązanie w swoim smartfonie?Szkło hartowane to materiał, który naklejany na powierzchnię wyświetlacza w naszym smartfonie chroni go przed jakimikolwiek zarysowaniami i uszkodzeniami. W zależności od jakości szkła hartowanego możemy wybrać taki egzemplarz, który charakteryzuje się różnymi wskaźnikami twardości. W teorii twardość szkła hartowanego wyrażona jest w skali Mohsa, która wyróżnia 10 poziomów twardości szkła. Poziom 1 to szkło bardzo miękkie, która z łatwością da się zarysować. Poziom 10 to natomiast bardzo wytrzymała powłoka, którą możemy zarysować jedynie specjalnymi narzędziami bądź materiałami. Większość dobrej jakości szkieł hartowanych posiada twardość 9 w skali Mohsa. 

Jakie są zalety wyposażenia swojego Iphone'a w szkło hartowane? 

Apple szkło hartowane z pewnością przyda się każdemu posiadaczowi Iphona. Dzięki takiemu rozwiązaniu minimalizujemy ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń wyświetlacza, które mogłyby pochłonąć bardzo dużo pieniędzy. O wiele tańszym rozwiązaniem jest zakup szkła, nawet tego z najwyższej półki. Cena najdroższych szkieł hartowanych do modeli iphone'ów może kosztować nawet około 200 złotych, ale jest to raptem ułamek kwoty, którą musielibyśmy zostawić w serwisie naprawczym po wymianie zniszczonej szybki. Dodatkowo tak zabezpieczony telefon może być przedmiotem sprzedaży, za którą otrzymamy wysoką cenę ze względu na idealny stan naszego Iphona. 

Na co zwrócić uwagę przy kupnie szkła hartowanego? 

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniego szkła do naszego modelu smartfona Apple. W zależności od modelu, wymiary szkła mogą się między sobą różnić, dlatego warto uważnie wybrać odpowiednie szkło do swojego smartfona. Drugim ważnym punktem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest właśnie jakość naszego szkła, Powinniśmy wybierać te szkła, które mają wysoki wskaźnik w skali Mohsa. To pozwoli nam uniknąć w przyszłości zawodu spowodowanego uszkodzeniem wyświetlacza nawet pomimo posiadania szkła hartowanego.