Do niedawna głównym prawie indywidualnym świętem, jakie corocznie obchodzono w naszym kraju były imieniny. Solenizanci nie mogli wówczas się ukryć przed płynącymi ze wszystkich stron życzeniami i w miłym tonie było poczęstować życzliwych jakąś słodkością. Dziś większą uwagę przykłada się do upamiętniania dnia narodzin, który to zapewnia nam większe poczucie wyjątkowości poprzez mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś z naszych znajomych będzie obchodził ten jubileusz tego samego dnia co my.

Data przyjścia na świat nie jest również podawana do powszechnej wiadomości. Nie wywiera więc presji, aby do pracy albo szkoły przynosić talerzyki urodzinowe pełne słodkości. Częściej jednak solenizanci czują się zobowiązani do urządzenia przyjęcia dla swoich najbliższych, by wraz z nimi podsumować ten rok. Na zachodzie większą popularnością cieszą się przyjęcia niespodzianki urządzane przez rodziny dla świętujących osób, u nas to nadal rzadkość dzięki racjonalnemu podejściu do sprawy i ogromnemu przykładaniu wagi do indywidualności.

talerzyki urodzinoweDopilnowanie wszystkich drobiazgów

Wystrzałowe niespodzianki mają to do siebie, że nie zawsze mogą wypalić. Nawet jeśli znamy kogoś bardzo dobrze, możemy przegapić jakiś szczegół i z naszych dobrych chęci nic nie wypali. Ponadto najlepsze przyjęcia to takie gdzie talerzyki urodzinowe wybiera sam jubilat. Ma to związek z ustaleniem myśli przewodniej imprezy i dopracowaniem listy gości. Talerzyki pod kątem wyboru tematu przewodniego oferują różne sklepy, w tym np. http://kucmar.pl/pol_m_Akcesoria-imprezowe_Talerzyki-urodzinowe-252.html. Nikt nie chciałby świętować w gronie ludzi, których nie lubi i scenerii znacznie odbiegającej od jego zainteresowań. Ma o ogromne znaczenie zarówno w kwestii osób starszych jak i małolatów. Urodziny mają bowiem być najprzyjemniejszym dniem w roku dla osób je obchodzących. Goście powinni się świetnie bawić, nie zapominając o tym, dlaczego uczestniczą w tej imprezie.

Bezpieczeństwo i zabawa

Urządzając przyjęcie urodzinowe zwłaszcza dla małych dzieci, trzeba się mocno nagimnastykować, aby nic nikomu nie popsuło zabawy. Najlepiej więc zakupić papierowe talerzyki urodzinowe by odeszło nam zmywanie i ryzyko skaleczenia potłuczoną porcelaną. Na takich przyjęciach wszystko może się zdarzyć. Dzieci biegają w pobliżu stołów i nietrudno o jakikolwiek wypadek. Lepiej więc dmuchać na zimne i przewidywać to, co nieprzewidywalne. Choć nagła akcja tamowania krwi lub nawet przyjazd karetki zapewne dodałyby spektakularności każdej imprezie dla maluchów. Gospodarz stałby się gwiazdą z powodu oryginalnych atrakcji trudnych do powtórzenia na innych przyjęciach jego rówieśników.