Zakup etui do telefonów wiąże się zazwyczaj z zabezpieczeniem aparatu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak to nie jedyne niebezpieczeństwo, jakie może mu grozić. Dobrze byłoby, gdyby zimą nasze etui do telefonów mogły również zabezpieczać je przed złym wpływem niskich temperatur. A przecież aparaty towarzyszą nam wszędzie, nawet na stokach narciarskich, zwłaszcza że mogą się tam przydać, gdybyśmy chcieli wezwać pomoc.

Bez odpowiednich etui do telefonów może się okazać że w momencie kiedy aparat będzie najbardziej potrzebny, zawiedzie. W niskich temperaturach wiele telefonów, zwłaszcza smartfonów, odmawia posłuszeństwa. Wiąże się to z wyjątkową czułością ekranów dotykowych. Dlatego kupując etui do telefonów, pamiętajmy również, by chroniły je przed chłodem.

Dbaj o telefon

Wielu z nas trzyma telefony bezpośrednio w kieszeni, nie inwestując w żadne pokrowce. Dobrze jeżeli na wyświetlacz naklejona jest jakaś folia, jednak nawet ona nie ochroni aparatu tak, jak etui do telefonów. Tymczasem używanie takiego etui może być niezwykle opłacalne, kiedy zdecydujemy się zmienić telefon na nowy model.

Używanie etui do telefonów powoduje, że po roku czy dwóch aparat nadal wygląda dobrze i nadaje się do odsprzedaży. Nikt nie kupi odrapanego, porysowanego na ekranie smartfona. A przecież zawsze lepiej mieć te kilka złotych, które można dołożyć do zakupu nowego telefonu. Dlatego właśnie etui do telefonów – oczywiście gustowne, takie, które pasują do naszego stylu bycia, powinno być jednym z ważniejszych zakupów dla każdego użytkownika smartfona.