Urządzając modne łazienki należy przywiązać szczególną wagę do dobieranego wyposażenia. Wśród najbardziej istotnych akcesoriów pojawiają się umywalki łazienkowe. Przedmiotom z tej kategorii przypisuje się zwykle więcej funkcji użytkowych niż estetycznych. Jednak odpowiednio dobrane nowoczesne modele mogą posiadać bardzo duży wpływ na wizualną atrakcyjność wnętrza. Na jakie modne zlewy warto się zdecydować?

Jakie umywalki warto wybierać?

Wśród modnych elementów wyposażenia pojawiają się umywalki nablatowe i wpuszczane w blat. Zazwyczaj umieszcza się je na specjalnych łazienkowych szafkach. Osobom, w których domach przebywają małe dzieci lub zwierzęta, zaleca się zwykle zakup modeli wpuszczanych w blat. Krawędzie nowoczesnych egzemplarzy, dzięki wyjątkowej konstrukcji, będą płasko przylegały do powierzchni mebla. Taka umywalka łazienkowa nie będzie więc podatna na uszkodzenia związane z uderzeniami. Warto jednak pamiętać, że akcesoria z wytrzymałych materiałów, takich jak konglomerat, również nie będą łatwo ulegały uszkodzeniom. Nawet modele w kształcie misy do ustawienia na blacie mogą być tutaj bezpiecznym rozwiązaniem. Nablatowe umywalki łazienkowe cieszą się wyjątkową popularnością ze względu na swoje walory estetyczne. Oryginalny wygląd umożliwia podkreślenie charakteru wielu modnych stylów wnętrzarskich.

Dopasowanie umywalki do aranżacji

Odpowiednio dopasowana umywalka łazienkowa umożliwi stworzenie przestrzeni o wyjątkowym charakterze. Oprócz standardowych akcesoriów odnaleźć tu można wiele elementów o wyjątkowych, designerskich kształtach. W łazienkach retro i glamour doskonale sprawdzą się okrągłe umywalki nablatowe o prostych ściankach. Mogą posiadać również komponujące się z konwencją aranżacyjną zdobienia. W stylu boho doskonałym rozwiązaniem będą umywalki przypominające rzeźbione misy. Umywalka łazienkowa w konwencji skandynawskiej może posiadać ciekawy, nieregularny kształt. Proste, wpuszczane w blat modele to doskonałe rozwiązania w praktycznym wystroju minimalistycznym i aranżacjach nowoczesnych. Ważne jest to, aby utrzymanie ich w czystości nie przysparzało kłopotów. Stawia się tu więc na akcesoria bez zdobień. Zależnie od tego, ile osób korzysta z łazienki, możliwy jest zakup umywalek pojedynczych lub podwójnych. Tego typu rozwiązania sprawdzą się też w przestrzeniach loftowych i industrialnych. Dopasowując umywalkę do zapotrzebowania warto również przemyśleć wybór jej kształtu. Zarówno okrągłe, jak i owalne oraz prostokątne modele z pewnością doskonale skomponują się z wieloma modnymi aranżacjami.