Zalet z posiadania wanny, która może posłużyć jednocześnie jako prysznic jest wiele. Na tak funkcjonalne rozwiązanie powinny zdecydować się zwłaszcza osoby, które posiadają niewielkie pomieszczenie łazienkowe i pragną wyposażyć się zarówno wannę, jak i prysznic. Zakup wanny i kabiny prysznicowej pozwoli na łatwiejsze zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni oraz o estetyczne łazienkowe wnętrze. Kolejnym dużym atutem zakupu wanny i prysznica w jednym jest możliwość wzięcia szybkiego prysznica latem, jak i długich wieczornych kąpieli zimą. Jednak, aby wanna mogła stać się prysznicem i na odwrót, należy zainwestować w odpowiednie parawany nawannowe.

Parawan nawannowy – konieczny element do wanny z prysznicem

Dlaczego warto wyposażyć swoją łazienkowe wnętrze w parawan nawannowy? Po pierwsze odgrodzenie wanny i prysznica w jednym specjalną zasłoną bądź szybą, pozwoli na zachowanie porządku. Szczelny parawan zapewni nam, ze woda nie wymsknie się spod prysznica i tym samym nie stworzy małej powodzi w łazience. Poza tym specjalne odgrodzenie od reszty łazienki pozwoli Ci stworzyć małe kąpielisko jak w spa, gdzie stworzy Twoją intymną strefę na relaks. Na jakie zatem parawany warto zwracać uwagę podczas zakupów nowego elementu do łazienkowego wnętrza?

Zwróć uwagę na jakość

Zanim będziesz wybierać parawan ze względu na ilości i rodzaj drzwi, najpierw rzuć okiem na materiał z jakiego został wykonany element łazienkowy. W sklepach z wyposażeniem i armaturą łazienkową ceny idą proporcjonalnie z jakością, zatem sugerowanie się kwotą na wydanie parawanu w tym przypadku jest dość istotne. Najlepsze bezpieczeństwo zapewni taki materiał jak szkło hartowane i to właśnie większość parawanów nawannowych znajdziecie w tym rodzaju.

parawan nawannowyParawan dopasowany do kształtu wanny

Podczas wyboru parawanu należy dopasować go indywidualnie pod parametry wanny. Jeśli posiadasz dość nietypowy kształt swojej wanny, specjalista od aranżacji kabin prysznicowych z pewnością zamówi parawan nawannowy ze względu na indywidualny wymiar. Jednak na tradycyjny kształt wanno-prysznica w sam raz będą parawany jednoskrzydłowe. Nadają się one niemal na każdy rodzaj wanny prostokątnej, które można znaleźć w bogatej ofercie sklepów z wyposażeniem łazienkowym.

Wygodne rozwiązania

Wszystko co chcemy umieścić w niewielkiej łazience powinno mieć funkcjonalne rozwiązania. Niektóre modele parawanów do wanny łazienkowej posiadają specjalną powłokę, która zabezpiecza szyby przed osadzaniem się zanieczyszczeń. Z tego względu również wybrać matowe wykończenie szyb, dzięki czemu parawan będzie wyglądał bez zacieków, a przez to o wiele estetyczniej w przypadku gładkich szyb.