Szukając wazonu idealnie dopasowanego do charakterystyki danego wnętrza, prócz znalezienia takiego przedmiotu o określonej wielkości i formie, musimy jeszcze zdecydować się na wybór jego konkretnego koloru. Cieszące się obecnie największą popularnością wśród kupujących wazony szklane, dostępne są zarówno w wersji bezbarwnej, transparentnej, jak i w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Kupując nowy wazon mamy zatem maksymalnie dużą swobodę wyboru, co pozwala znaleźć nam przedmiot dobrze wpisujący się w określony styl aranżacji danego wnętrza. Kiedy zatem sięgnąć po wazon przezroczysty, a kiedy wybrać jego kolorową wersję?

szklane wazonyWazony transparentne – przezroczyste

Przezroczysty wazon szklany to doskonałe dopełnienie nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza mieszkalnego lub użytkowego. Z tego typu wazonami spotykamy się nie tylko we współczesnych mieszkaniach, ale także w hotelach, pensjonatach, a nawet w biurach. Dzięki transparentności, wazony szklane zyskują lekkość i nie przytłaczają swoją obecnością. Przez to bez problemu można ustawiać je w zasadzie w dowolnym miejscu. Przezroczyste wazony są najbardziej neutralne, a walorów dekoracyjnych nabierają dopiero wówczas, gdy umieścimy w ich wnętrzu bukiet świeżo ściętych kwiatów lub inny rodzaj ozdobnej kompozycji roślinnej.

Wazony kolorowe

Kolorowy wazon to wazon dekoracyjny, a zatem dobrze wpisujący się w charakterystykę bardziej tradycyjnego sposobu aranżacji wnętrz mieszkalnych i użytkowych. Dzięki dużej dostępności różnych wersji kolorystycznych, zalezienie szklanego wazonu, który będzie dobrze komponował się z kolorem mebli, ścian lub innych elementów wyposażenia danego wnętrza, nie stanowi dziś większego problemu. Kolorowe wazony szklane są powszechnie dostępne, a ich wartość dekoracyjna jest niepodważalna. Nawet jeśli taki wazon pozostaje pusty, dzięki oryginalności kształtu i koloru, wciąż jest przedmiotem wyjątkowo dekoracyjnym, pomagającym ozdobić wnętrze każdego pomieszczenia, na przykład salonu, jadalni, gabinetu, sali konferencyjnej czy biura.