Praca w domowym warsztacie to nie tylko okazja do przeprowadzania napraw i renowacji, ale także sposób na wciągającą pasję. Majsterkowanie potrafi sprawić wiele radości a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i efektu końcowego skutecznie dodaje motywacji i napędza do kolejnych działań i przedsięwzięć. Jak wiadomo majsterkowicz bez narzędzi jest jak żołnierz bez karabinu, a jako, że lato w pełni rozgościło się nad naszym krajem przyszedł czas na wybór pilarki. Jaką pilarkę należy wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Dowiesz się tego z naszego najnowszego wpisu!

Pilarka czy zagłębiarka?

Szykując się do uzupełniania przydomowego arsenału narzędzi warto zwrócić uwagę na wszystkie możliwości. Dotyczy to również wyboru elektronarzędzi, a w naszym przypadku pilarki ręcznej. Wielu początkujących majsterkowiczów szukając dla siebie pilarki napotyka na opinie skłaniające ku zakupowi alternatywy dla tego narzędzia, czyli tzw. ‘zagłębiarki’. Czym się różni owa zagłębiarka od pilarki? Różnic jest kilka, ale zasadnicza polega na sposobie przeprowadzania cięcia. Otóż w przeciwieństwie do pilarki, korzystając z zagłębiarki  mamy możliwość rozpoczęcia cięcia w dowolnym miejscu, z dodatkowym wsparciem szyny. Z drugiej strony pilarka, choć wymaga nieco więcej wprawy i doświadczenia, pozwala majsterkowiczowi na głębsze cięcia pod większymi kątami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pilarki?

Kupując swoją pierwszą pilarkę powinniśmy od razu zwrócić uwagę na kwestię jakości. W przeciwieństwie do innych rodzajów narzędzi, elektronarzędzia, a w szczególności pilarki mogą być niezwykle niebezpieczne. Obracająca się tysiące razy na minutę piła wymaga ogromnego skupienia i ostrożności. Nie zda się to jednak na wiele, jeżeli podczas zakupu swojej pierwszej pilarki kupimy sprzęt wątpliwej jakości, od mało znanego producenta. Należy pamiętać, że to nie maksymalne osiągi i niesamowite funkcje stanowią najważniejszy czynnik wyboru pilarki. Najważniejsze, jest zawsze bezpieczeństwo, a to zapewnimy sobie kupując sprzęt renomowany, jak np. pilarki festool.

Dlaczego pilarki festool?

Wybór pilarki do domowego warsztatu to nie łatwe zadanie. Warto jednak zdać się na rekomendacje fachowców i ludzi, którzy na obróbce drewna znają się, jak mało kto. Tak się składa, że to właśnie tacy ludzie stworzyli niemiecką markę Festool. Solidne, zaawansowane technicznie narzędzia dedykowane są profesjonalistom, dlatego pilarki festool stanowią tak dobry wybór nawet na pierwszy tego typu sprzęt. Wysoka jakość wykonania i niezawodność pozwolą nie tylko efektywnie wykonać pracę, ale także nabrać doświadczenia i wprawy w bezpiecznych warunkach, które zapewnia wysokiej jakości urządzenie.