Często osoby, które marzą o zakupie ekspresu do kawy, zanim zdecydują się na ten krok postanawiają skorzystać z opinii internetowych ekspertów rozsianych na forach tematycznych. I bardzo często szybko zniechęcają się do pomysłu, jako że dowiadują się, iż taki zakup to inwestycja na poziomie nowego auta. I choć fanatykom kawy trudno to przyznać, to jednak nie wszystko zależy od ceny, a możemy spokojnie kupić dobry ekspres w nieco niższej cenie i czerpać z niego taką samą przyjemność, jak z maszyny najwyższej klasy. Stworzyliśmy ten ranking ekspresów do domu lub też podręczny przewodnik, aby pokazać na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

Cena

Nie musi być z kosmosu. Przeglądając wiele rankingów ekspresów do domu można zauważyć, że to po prostu zbiór najdroższych modeli. A wszystko zależy od naszych upodobań i potrzeb. Jeśli chcemy po prostu cieszyć się w miarę smaczną kawą i mieć do wyboru kilka opcji smakowych, to tak naprawdę wystarczy nam nieco tańszy ekspres na kapsułki. Jedyny haczyk – na rynku znajdziemy ekspresy na kapsułki od różnych producentów i każdy z nich przyjmuje jedynie kapsułki tego samego producenta. Sprawdźmy najpierw czy mamy w pobliżu miejsce, gdzie możemy je kupować – zawsze pozostaje internet. Wybierając drogi ekspres bez znajomości jego dodatkowych funkcji i chęci z korzystania z nich, to po prostu marnowanie pieniędzy.

Rodzaje

ranking ekspresów do domu

O ekspresie kapsułkowym już wspomnieliśmy, ale na rynku są też te na kawę mieloną i ziarnistą. Jeśli mamy w domu już osobny młynek do kawy, to oczywiście nie musimy dodatkowo płacić na tę funkcję w maszynie, ale jeśli młynka nie mamy, a nie umiemy się zdecydować, to pamiętajmy, że zawsze lepiej mieć więcej opcji, niż mniej – oczywiście wtedy, gdy zamierzamy z nich korzystać. Kolejnym elementem, który warto w ekspresie mieć i na co zwraca się uwagę w rankingach ekspresów do domu, jest spieniacz mleka – rzecz absolutnie konieczna dla każdego, kto lubi do kawy dodawać mleko, pić cappuccino czy latte. Nawet jeśli sami nie jesteśmy wielkimi fanami mleka w kawie, zastanówmy się, czy nie są nimi inni użytkownicy maszyny. Jeśli któryś z domowników preferuje taki typ kawy, to warto w niego zainwestować. Tym bardziej, że z ekspresu korzystać będą zapewne także nasi goście. Z użytkownikami i ich liczbą wiąże się kolejna kwestia – wielkość pojemnika na wodę. Im większa grupa osób, która będzie parzyć sobie kawę, tym pojemnik powinien być większy. Na rynku znajdziemy modele o pojemnikach nawet do ponad 2 litrów. Przeglądając ranking ekspresów do domu zwróćmy także uwagę na ustawienia siły kawy – idealna opcja dla tych, którzy preferują napój nieco słabszy lub mocniejszy od standardowego.