komodyCzy poszukujesz szafy idealnej, która pomieści wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy oraz będzie to mebel o wysokiej jakości prezencji? Jeśli tak to świetnie trafiłeś, ponieważ już w dzisiejszym artykule poznasz kilka ciekawych propozycji sypialnianych szaf. Nasz wybór padł przede wszystkim na funkcjonalność oraz praktyczność mebli, nie zapominając również o dekoracyjnych detalach. Jak wiemy wybór szaf nie jest dość prosty, a na rynku można pogubić się w tysiącach propozycji, które otaczają nas z każdych stron. Jedno jest pewne – szafa w sypialni to dobry pomysł. Dlaczego? O tym dowiecie się już poniżej.

 

Szafa w sypialni – dobry wybór?

  Decydując się na umieszczenie szafy bądź komody w sypialni możemy spotkać się z wieloma pozytywnymi aspektami. Sypialnie od zawsze stanowiły nasz tajny schowek, do którego z reguły wchodzić mogą tylko wybrane osoby. Jest to najbliższa rodzina, czy też partner partnerka. Z tego względu szafa, czy też komoda to świetny mebel, który zgromadzi nie tylko nasze ubrania, ale i każdą rzecz na którą mamy ochotę. Jedna, porządniejsza szafa w sypialni sprawi również, że pokoje gościnne nie będą musiały być porozstawiane wielkimi meblościankami. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić na miejscu w salonie, czy też na korytarzu, który będziesz mogła poświęcić na coś innego.  

Komoda

  Skoro decyzja o zakupie szafy do sypialni podjęta, należy następnie zastanowić się nad jej odpowiednią wielkością. Komoda sprawdzi się idealnie do mniejszych sypialni, które nie mogą pochwalić się ogromnym metrażem. Komody często wybierane są do damskich sypialni, a same służą jedynie do przechowywania drobnych rzeczy oraz ubrań. W sklepie znajdziecie komody w stylu minimalistycznym, gładkie bez zbędnych akcentów oraz te, które głównie służą wzbogaceniu wystroju naszego pokoju. komody

Szafa przesuwana

  To idealna propozycja szafy, gdy nasza sypialnia posiada sporo wolnego miejsca. Warto zdecydować się na ten pomysł, gdy oprócz swoich rzeczy ubraniowych, planujemy również schowek na coś większego. W tym przypadku szafa przesuwana będzie jak znalazł. Jest wygodna oraz przestrzenna. Zaletą dobrze rozplanowanej szafy przesuwanej jest mnogość półek, które ułatwiają przechowywanie ubrań, które po odsunięciu mebla widać wszystkie na pierwszy rzut oka.  

Szafa dwudrzwiowa

  Polecana dla osób o małych sypialniach, które potrzebują niewielkiego mebla, głównie dla rzeczy typu ubrania. Tego typu szafa jest dość wygodna, ponieważ w sklepie znajdziemy różny układ półek oraz szuflad, który dopasujemy indywidualnie dla własnych potrzeb.