Jeżdżąc motocyklem, rozwijamy duże prędkości. Nawet gdy jest ciepła pogoda, podczas jazdy możemy odczuwać chłód. Dlatego musimy zakładać spodnie motocyklowe Rukka, które są w kilku wersjach, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Chronią przed wiatrem, deszczem, otarciami i uderzeniami.

Jakie spodnie na ścigacza?

Ścigacz sunie po autostradzie jak rakieta, z tego powodu spodnie Rukka muszą mieć membranę, która uchroni nasze nogi przed wychłodzeniem. Na kolanach i goleniach mają kieszenie, do których w razie potrzeby włożymy ochraniacze. Chronią przed wiatrem i upadkiem. Naszyta po wewnętrznej stronie spodni motocyklowych Rukka skóra jest przydatna przy ostrych zakrętach, gdy motocykl tak bardzo się przechyla, że istnieje możliwość dotykania kolanem o podłoże. Skóra ta jest odporna na ścieranie. Kieszenie znajdują się również na biodrach. Włożone do nich ochraniacze, amortyzują siłę  ewentualnego upadku. W pasie jest zamek błyskawiczny, który umożliwia połączenie spodni z kurtką. Wodoodporne spodnie motocyklowe Rukka są dodatkowo wiatroszczelne i oddychające, dając duży komfort jazdy.

Odpowiednie spodnie na skuter

Wygoda i funkcjonalność odzieży na motorJeżdżąc skuterem, nie rozwijamy tak gigantycznych prędkości, jak na ścigaczu. Często zasiadają na nim kobiety. Producent przewidział taką ewentualność i stworzył damskie tekstylne spodnie Rukka. Wykonane są z dzianiny bawełnianej z funkcją rozciągania. Dzięki temu łatwo dopasowują się do różnych kształtów nóg. Tkanina jest odporna na ścieranie.

Podszyte są aramidową podszewką lub kevralem. To tkaniny z włókien syntetycznych (grupa polimerów). Są wiatroszczelne, wytrzymałe na rozciąganie. Tak jak spodnie opisane wyżej, w spodniach motocyklowych Rukka dla kobiet są kieszenie na ochraniacze na kolana i biodra. Wysoki stan chroni brzuch i nerki przed przewianiem.

Obydwa rodzaje spodni mają po bokach elementy odblaskowe. Podczas jazdy o zmroku, dzięki światełkom odblaskowym, jesteśmy widoczni dla innych kierowców. Na chłodniejsze dni przewidziane są spodnie Rukka damskie, które zakłada się pod szersze i bardziej powstrzymujące wiatr i deszcz, spodnie.

Co założyć do jazdy na harleyu?

Są zwolennicy ścigaczy i są miłośnicy spokojniejszej jazdy. Mogą więc mężczyźni jeździć także na skuterach, ale są jeszcze inne piękne motory, jak np. harleye. Do jazdy na harleyu możemy założyć skórzane spodnie Rukka. Mają wypinaną podpinkę ocieplającą i protektory kolan, goleni oraz bioder. Powierzchnia skóry jest laminowana. Spodnie są wodoszczelne, wiatrooporne i przeciwdeszczowe, i jednocześnie oddychające, co zwiększa komfort jazdy, zwłaszcza latem.