Żłobek, to pierwsze miejsce, w którym maluch uczy się podstawowych zasad dotyczących życia. To właśnie w tym krótkim okresie czasu przyjmuje swoje pierwsze nawyki żywieniowe. Wszyscy, którzy na co dzień zajmują się przygotowywaniem posiłków dla maluchów wiedzą, jaka spoczywa na nich odpowiedzialność. Firmy cateringowe dla żłobków oraz kucharze i kucharki gotujące na miejscu wyznają jedną, złotą zasadę- gotuj dla obcego, jak dla swojego.

Dlaczego jedzenie jest takie ważne?

catering dla żłobka

Małe organizmy potrzebują więcej troski odnośnie tego, co się im dostarcza niż te starsze. Wszystkie posiłki podawane dzieciom w wieku żłobkowym i przedszkolnym są niezwykle delikatne i zbilansowane. W większości przypadków wykonywane są z produktów znajomego pochodzenia i nigdy nie leżą dłużej w lodówce niż kilka dni. To właśnie za pomocą jedzenia dziecko odkrywa nową sferę świata, dlatego powinno być ono zachęcające, a nie odpychające. Większość nowoczesnych placówek zajmujących się wychowywaniem dzieci korzysta z usług firm zewnętrznych, takie jak np. http://www.zielonakuchnia.org/catering-dla-zlobka, które specjalizują się w przygotowywaniu dań na każde, nawet najbardziej wybredne podniebienie. Kucharze i kucharki wkładają całe serce w to, aby przygotowywane dania były smakowite i kuszące. Muszą one przede wszystkim zachęcić wzrokowo malucha. Mnóstwo osób stosuje zasadę „dla dzieci w wieku żłobkowym gotuj tak, aby jedzenie można było jeść rękoma”.

Inspiracje czerpane z natury

Kiedy brakuje już pomysłów dotyczących nowych dań, po inspiracje warto sięgnąć do natury. Co kilka miesięcy podsuwa ona swoje nowe plony, które warto wykorzystać w swoich daniach. Jedną z ogromnych tego zalet, jest gwarancja jakości i różnorodności. Najbogatszym okresem jest oczywiście wiosna i lato. To właśnie wtedy można dostać najwięcej świeżych warzyw i owoców, które dostarczają niezliczona ilość potrzebnych witamin do małych organizmów. Miłość do warzyw i ich ogromne znaczenie w codziennej diecie człowieka warto kształtować już od najmłodszych lat dziecka. Na początku warto zacząć od delikatnych propozycji, np. słodkiego pomidora czy świeżego ogórka, żeby później zaproponować brokuły, szpinak, czy brukselkę. Odrobina kreatywnego myślenia w kuchni jest gwarancją do napełnionego brzuszka i uśmiechu na twarzy maluszka.