Ekologiczne, wegetariańskie czy wegańskie – takie wesela stają się coraz popularniejsze. W ich ramach, zamiast wykorzystywania np. ciętych kwiatów, wiele osób stawia na wyjścia oszczędzające przyrodę. Jeśli jednak sztuczne kwiaty nas nie interesują, to dobrym wyjściem będzie zainwestować w dekoracje stołu weselnego, które potem możemy po prostu naturze zwrócić…

Mowa rzecz jasna o dekoracjach naturalnych, żywych, zarówno w doniczkach, jak również i na wyschniętych konarach drzew. Zainteresowani tematem? Z pewnością, bo wiele z tych dekoracji można przygotować samodzielnie, a co bardziej satysfakcjonujące – niektóre dekoracje stołu weselnego będziemy mogli po prostu zasadzić, a następnie patrzeć, jak z powodzeniem rosną…

A może na rabatkę?

Dekoracja stołu weselnegoJeśli planujemy zamieszkać we wspólnym domu, wokół którego mamy zaplanowane zorganizowanie ogrodu, to dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie po prostu… w kwiatki. Mogą to być kwiaty sezonowe, które doskonale sprawdzą się potem po zasadzeniu w ogrodzie. Szczególnie dobrze ten pomysł sprawdzi się w przypadku osób, które planują ślub wiosną czy latem; będzie to najtańsza, a przy okazji nietypowa dekoracja stołu weselnego, która z pewnością zaskoczy sporą liczbę gości. Takie kwiatki możemy dobrać według palety barw, którą ocenimy jako odpowiednią na nasze przyjęcie weselne. Co więcej, możemy również w formie niewielkich sadzonek wykonać winietki, a następnie podarować kwiatki naszym gościom; wówczas jednak dobrze, aby były one posadzone w ładnych, ozdobnych doniczkach. Wszystkie niezbędne elementy bezproblemowo zakupimy tutaj: https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Dekoracja-stolu-weselnego/149.

Wyposażenie akwarium

Mech z powodzeniem można posadzić np. na kawałkach kory czy drewna, bo będą dobrze się prezentowały się w rustykalnym stylu i wystroju. Będzie ładną ozdobą, gdy chcemy nadać stołom nieco świeżości, ale jednocześnie zależy nam na tym, aby wyglądały one elegancko; wówczas poprzetykamy mech np. różami czy innymi kwiatami albo wsadzimy w niego niewielkie perełki na patyczkach. Sprawdzone dekorowanie stołu weselnego z mchem mogą stanowić też niewielkie, szklane pojemniczki, w których posadzimy miniaturowy las. Takie pojemniki zabierzemy ze sobą jako ozdobę salonu czy tarasu. W wersji zupełnie niewielkiej będą idealne jako prezenty dla gości, jednak taki pomysł stanowi już większą inwestycję, dlatego będzie adekwatny dla osób z dużym funduszem na imprezę.

Nietypowe pomysły na przygotowanie dekoracji stołu weselnego z wykorzystaniem ekologicznych idei to świetne rozwiązanie na ślub osób związanych z naturą. Warto dodać, że dobrze, aby cały ślub wyglądał właśnie w taki sposób – będzie wówczas stanowił spójną kompozycję.