Praktycznie codziennie, choćby w wyniku zakupów stacjonarnych czy internetowych, do naszych domów trafiają rozmaite opakowania tekturowe. Wiele z nich po prostu wyrzucamy, tym samym je poniekąd marnując; kierujemy się chęcią utrzymania porządku i zaoszczędzenia miejsca w schowku czy garażu. Tymczasem kartony możemy kreatywnie wykorzystać w naszym domu.

Praktyczne pomysły na wykorzystanie opakowań tekturowych sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Znajdzie się tutaj coś dla posiadaczy zwierząt czy rodziców małych i większych dzieci. Również osoby bezdzietne i samotnie mieszkający single bez problemu wykorzystają kartony, zaoszczędzając przy tym spore sumy. Jak? Sprawdźcie sami!

Do przechowywania

opakowania tekturoweNajprostszym zastosowaniem opakowań tekturowych jest oczywiście przechowywanie w nich rozmaitych rzeczy. Przykładowo, kartony, w których kupujemy buty mogą być idealne do ich dalszego przechowywania w te pory roku, w które z nich nie korzystamy. Będą zapobiegać ich odkształceniu i chronić je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych czy drobnych uszkodzeń mechanicznych. Oczywiście, to nie wszystko, bo w kartonach możemy przechowywać wszystko, od szalików zimowych, przez elementy do drobnych robótek ręcznych, aż po pamiątkowe fotografie, które nie trafiły jeszcze do rodzinnego albumu.

Do wykonania zabawek

Rodzice często nie zdają sobie sprawy, jak ciekawą zabawką może być dla dziecka karton. Jeśli wytniemy w nim odpowiednie kształty, dziecko może wkładać w nie swoje ulubione klocki. Nieco starsze pociechy ucieszą się, gdy opakowania tekturowe (https://zingpack.com.pl/pol_m_Opakowania-tekturowe-306.html) wykorzystamy do stworzenia nietypowego stroju, np. dinozaura. Dla dzieci w każdym wieku świetnym pomysłem będzie stworzenie z kartonów niesamowitego zamku czy bazy – któż z nas w dzieciństwie nie budował bazy ze wszelkich dostępnych produktów? Ci, którzy nie mają dzieci, a posiadają zwierzęta, również mogą wykorzystać kartony. Małe zwierzęta chętnie zrobią sobie z nich domek, dla kotów możemy wykonać specjalną kryjówkę czy drapak, zaś psom zorganizować zabawkę interaktywną do ćwiczeń węchowych.

Do pakowania przesyłek i… prezentów

Jeśli cenisz sobie nietypowe pakowanie prezentów, to opakowania tekturowe o różnych kształtach będą doskonałym wyborem. Wystarczy obkleić je wybranym papierem, udekorować i wypełnić np. nitkami sizalu w różnych kolorach, a następnie zamknąć w środku prezent dla bliskiej osoby. Z kolei, gdy wysyłamy sporo paczek, czy to prywatnie, czy w ramach pracy, kartony mogą być nieodłącznymi elementami do pakowania. Zaoszczędzimy dzięki temu pieniądze, które wydalibyśmy na przesyłkę.