Wręczanie słodkości osobom zaproszonym na ślub, przyjęcie komunijne czy chrzciny, to cieszący się coraz większą popularnością sposób podziękowania tym osobom za obecność na uroczystość i zwykle za wręczony nam z tej okazji prezent. Chcąc się odwdzięczyć, wystarczy wykonać symboliczny gest, którym mogą być wręczane gościom, opakowane w woreczki z organzy oblane czekoladą migdały, czekoladowe praliny lub innego rodzaju wykwintne łakocie. 

Właściwości woreczków z organzy


woreczki z organzyOrganza to znakomity materiał do zapakowania takich drobiazgów jak słodkie czekoladki czy praliny. Dzięki transparentności, od razu widać co znajduje się w woreczku. Poza tym sama organza jest materiałem niezwykle dekoracyjnym, podkreślającym efektowność danego wydarzenia. Może być barwiona na dowolny kolor, dzięki czemu bez trudu znajdziemy woreczki dopasowane do kolorystyki stołu i ogólnego wystroju pomieszczenia, w którym organizowane jest dane wydarzenie. Woreczki z organzy są również bardzo tanie i można znaleźć je w niezliczonej liczbie wersji rozmiarowych. Dzięki temu łatwo dobrać rozmiar woreczka do ilości i wielkości przedmiotów, które chcemy umieścić w jego wnętrzu. Sama organza jest materiałem dość trwałym, niepodatnym na rozciąganie, dobrze trzymającym fason. Umieszczone we wnętrzu woreczków z organzy słodycze, zawsze prezentują się niezwykle efektownie i z pewnością każdy z gości zaproszonych na dane wydarzenie będzie przyjemnie zaskoczony z upominku podanego w tak eleganckim opakowaniu.

Jaki kolor woreczka wybrać?


Najbardziej neutralnym kolorem jest oczywiście biel, która znakomicie pasuje do takich uroczystości jak komunia czy wesele. Jeśli jednak biały kolor woreczków z organzy nie pasuje do wystroju sali czy zastawy stołowej, możemy zdecydować się na wybór innego koloru. W przypadku chrzcin częstym wyborem są woreczki różowe, gdy chrzczona jest dziewczynka lub niebieskie woreczki z organzy, gdy chrzczony jest chłopiec. W sprzedaży znajdziemy również woreczki czerwone, pomarańczowe, zielone, a nawet czarne.