Zakup pierwszej rakietki do tenisa stołowego jest nie lada wyzwaniem dla początkujących osób. Oferta tego typu produktów na rynku jest bowiem bardzo szeroka, a co za tym idzie wybór nie jest wcale jednoznaczny. W ofercie sklepów sportowych pojawia się wiele modeli rakietek do tenisa stołowego, które różnią się od siebie parametrami i właściwościami. Nie każda rakietka jest przeznaczona dla każdego gracza, a co więcej niedopasowanie ma wielki wpływ na osiągnięcia i komfort gry. Jak zatem wybrać odpowiednią rakietkę? O tym poniżej.

Podstawowe informacje

Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że do najważniejszych elementów gry w tenisa stołowego należy piłeczka, rakietka, a także stół. Przedłużeniem ręki gracza jest właśnie paletka, dlatego też jej dopasowanie do danej osoby jest niezwykle istotne. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że rakietki do tenisa stołowego wyglądają całkiem podobnie, a wiele modeli nawet się od siebie nie różni. Jednak nic bardziej mylnego. Otóż dostępne w sklepach sportowych rakietki są tak naprawdę wyposażone w różne udogodnienia, a także posiadają określone właściwości. To właśnie one wpływają na jakość gry i samopoczucie gracza. Do najważniejszych parametrów jakie posiadają rakietki zalicza się szybkość, rotację oraz kontrolę. To właśnie te czynniki przekładają się na możliwości techniczne graczy. Oprócz tego warto także wspomnieć, że miejsce, w którym rozgrywana jest gra w tenisa stołowego także ma ogromne znaczenie. Otóż zaleca się użytkowanie innych rakietek do tenisa stołowego, gdy rozgrywa się go na zewnątrz, a innych, gdy chodzi o rozgrywkę wewnątrz pomieszczeń.

rakietka do tenisa stołowegoWażne czynniki i właściwości

Na podstawie pewnych czynników można z powodzeniem i łatwością dopasować rakietkę tenisową do własnych potrzeb. Wszystko opiera się po prostu na dokładnej analizie, a także rozważnym wyborze. Wśród rakietek do tenisa stołowego, które oferowane są przez sklepy sportowe znaleźć można bardzo zróżnicowane modele. Najlepszym sposobem na znalezienie tego właściwego jest osobiste wypróbowanie kilku z nich. Ważne jest bowiem by rączka rakietki idealnie leżała w dłoni i nie była ani zbyt krótka ani długa. Dodatkowo dobrze jest by rakietka nie uwierała w żadnym miejscu, a także pozwalała na komfortowe użytkowanie. Istotna jest tu swoboda ruchów, a także stabilność. Warto o tym pamiętać podczas wyboru rakietki, gdyż jej dopasowanie przełoży się dość szybko na osiągnięcia w grze. Na szczęście w sklepach dostępne są liczne rakietki do tenisa stołowego, dlatego też każdy ma szansę znaleźć wariant idealnie spełniający jego wymagania. Polecamy zapoznać się z ofertą na stronie https://www.fulsport.pl/pol_m_DYSCYPLINY-SPORTOWE_Tenis-Stolowy_Rakietki-323.html.