Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat koronka stała się niezwykle modnym i uniwersalnym materiałem. Wykorzystuje się ją dziś nie tylko do produkcji bielizny czy wieczorowych sukienek. Koronkowych elementów z powodzeniem również używa się do wykończania casualowych, noszonych na co dzień ubrań. Materiał ten idealnie łączy się z połyskującymi tkaninami takimi, jak satyna czy atłas, a połączenia te najczęściej wykorzystuje się przy tworzeniu eleganckich piżam.

Niezwykle modne modele

Każda kobieta, która regularnie dba o siebie, zawsze chce dobrze wyglądać, nawet w domu wieczorową porą. Piżamy damskie koronkowe (dostępne np. tu https://piubiu.pl/pol_m_Bielizna-i-dodatki_Bielizna-koronkowa_Pizamy-koronkowe-255.html), zwłaszcza modele wykonane z satyny, łączą ze sobą wszystkie trendy powtarzające się już od kilku sezonów. Dostępne na rynku fasony to zwiewne koszule nocne na ramiączkach o różnych długościach oraz dwuczęściowe piżamy. Najczęściej wybierane przez kobiety piżamy damskie koronkowe to zestawienie szortów i topu na ramiączkach. Dla zwolenniczek cieplejszych okryć dostępne są również długie piżamowe spodnie, satynowe koszule, oraz szlafrok, który idealnie komponuje się z nocną koszulą. Satyna, choć wykonana ze sztucznych włókien posiada wiele zalet, pięknie się drapuje, przez co wykonaną z niej przykładowo halkę do spania, jeśli zostanie odpowiednia skrojona, zdobić będą piękne fałdy. Inną niekwestionowaną zaletą jest przystępna cena i dostępność, kupić można ją w każdym sklepie z tkaninami, dzięki czemu piżamy wykonane z tej tkaniny również są łatwodostępne i stosunkowo tanie.

Luksusowa tkanina

Dla fanek luksusowych rozwiązań projektuje się również piżamy damskie koronkowe z wykorzystaniem szlachetnej tkaniny, jaką jest jedwab. Materiał ten wyglądem podobny do satyny wykazuje się całkiem innymi właściwościami w użytkowaniu. Jest niezwykle delikatny i miękki, jako naturalny surowiec daje skórze odpocząć oraz zapewnia wysoki komfort i swobodę. Odzież szyta z tej tkaniny jest znacznie droższa niż z syntetycznych odpowiedników, bez wątpienia czyni ją to prestiżową i pożądaną. Piżamy damskie koronkowe z przewagą użytego w produkcji jedwabiu dostępne są tylko w szanowanych i cenionych butikach. Ta delikatna tkanina oprócz zalet niestety ma jednak też kilka wad. W procesie szycia jest dość kapryśnym materiałem, który może się zaciągać, przez co mniej doświadczona krawcowa może mieć z nim problem, dodatkowo konserwacja piżamy z niej uszytej też nie należy do najłatwiejszych. Delikatny splot może bardzo szybko ulec zniszczeniu w pralce, dlatego jedwab bezwzględnie należy prać ręcznie, używając do tego tylko delikatnych detergentów.