Odpowiednio urządzony dom, powinien być podzielony na określone strefy: te do działania, interakcji z innymi domownikami, jak i takie, w których możemy komfortowo i bezpiecznie wypoczywać. Co zrobić w przypadku, gdy nie mamy możliwości podziału mieszkania na obszary dostosowane do naszych codziennych aktywności? Z pomocą przychodzą wielofunkcyjne meble, które w kilka chwil mogą zmienić swoje przeznaczenie i adaptować się do naszych indywidualnych potrzeb.

Sofy

sofyTo najważniejszy i niezwykle cenny mebel, który powinien znaleźć się praktycznie w każdym dobrze zaprojektowanym mieszkaniu. Sofy mogą służyć zarówno do siedzenia, jak i leżenia. Gustowne, nowocześnie zaprojektowane lub przeciwnie – w klasycznym i eleganckim stylu, mogą stanowić najważniejszy punkt wystroju naszego wnętrza. To właśnie sofy zapraszają do wielogodzinnych rozmów przy kawie i domowych wypiekach, czy wspólnego, rodzinnego oglądania filmu. Na nich również z powodzeniem utniemy sobie popołudniową drzemkę, przyjmując komfortową i bezpieczną pozycję. Wybierając meble do salonu, zwróćmy uwagę na sofy wykonane z wysokiej jakości materiałów, które sprostają codziennym aktywnościom naszej rodziny. Jeśli przestrzeń salonu w nocy stanowi Twoją sypialnię, postaw na sofy z funkcją spania – takie rozwiązanie pomoże w zaoszczędzeniu cennej przestrzeni mieszkania oraz w estetyczny i praktyczny sposób, ułatwi przechowanie koców i pościeli.

Szafy

To kolejny element wnętrza, bez którego trudno byłoby magazynować wszystkie przedmioty domowników. Szafy, podobnie jak sofy, mogą adoptować się do naszych codziennych potrzeb. W tych obszernych meblach, z powodzeniem pomieścimy zarówno rzeczy, których używamy codziennie – odzież, obuwie, akcesoria i biżuteria, jak i te, które dopasowane są do danego sezonu lub okoliczności – narty, plażowe parasole, dokumenty, książki, itp. Jeśli szafa znajduje się w centralnym miejscu naszej domowej przestrzeni, zadbajmy o jej estetyczny i nienachalny wygląd – warto zakupić szafę, która zbytnio nie afiszuje swojego wnętrza, a jej drzwi (przesuwne lub zamykane tradycyjnie) są jej główną ozdobą. Dobrze dobrana szafa współgra z innymi meblami, jest pojemna i łatwa w aranżacji. Pamiętajmy również, że szafa, tak samo jak sofy, powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów – jest to mebel, którego używamy codziennie i jego eksploatacja jest bardzo intensywna. Sofy i szafy należą do tego rodzaju mebli, które powinny znajdować się w każdym mieszkaniu. Dobrze zaplanowana przestrzeń naszego domu, z optymalnym podziałem na strefy, pozwoli na efektywne spędzanie czasu wolnego i komfortowe wykonywanie codziennych czynności.