Po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami łóżko przyciąga jak magnes. Jednak często, chociaż pada się z nóg i praktycznie zasypia na stojąco, to po położeniu się i nakryciu kołdrą zaczyna czuć się każdą nierówność. Przewracanie się z boku na bok i próby znalezienia idealnej pozycji przeciągają się w czasie, a sen coraz bardziej się oddala. I tak, co noc. Nie każde łóżko zapewnia komfort, jakiego się oczekuje, można to jednak zmienić.

Nie trzeba dokupywać mebli

Zmienianie całej kanapy lub wersalki na nową nie ma większego sensu. Łóżko nawet jak jest na początku wygodne, w końcu się zacznie eksploatować, a zmiany staną się szybko odczuwalne. Lepszy rozwiązaniem jest zainwestować w materace. Ich cena to ułamek kosztu nowego łóżka, są łatwe w wymianie oraz wyjątkowo odporne. Materace sprężynowe to najpowszechniejszy wybór, jednak nie oznacza to, że ich standard pozostawia wiele do życzenia. Materace przeszły sporą ewolucję w swoich projektach. Wydaje się, że materace sprężynowe na pierwszy rzut oka to tylko pokryte białym obiciem prostokąty, a jedynym kryterium, jakim kierujemy się przy wyborze jest ich wielkość. Błąd. Nowoczesne materace dostępne na rynku są w stanie polepszyć codzienną jakość snu, pozwalając w końcu wypocząć. Zmiana materaca szybko może sprawić, że wieczór nie będzie ziszczeniem kolejnej wizji przekręcania się w tę i z powrotem, tylko momentem zasłużonego „odlotu”, na który będzie się wyczekiwać.

materace sprężynoweDopasowany do ciała

Materace sprężynowe występują w wielu rodzajach. Dużym zainteresowaniem zabieganych osób, które potrzebują efektywniejszej regeneracji po ciężkim dniu cieszą się materace kieszeniowe. Każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej „poszewce”, a sam materac ma anatomiczny projekt. Oznacza to, że sprężyny zostały tak rozmieszczone by możliwie, jak najlepiej dostosować się do różnego nacisku. Materace sprężynowe w kieszeniowym wariancie inaczej reagują, gdy ciało jest w spoczynku lub się przekręca. W trakcie snu na kanapie lub wersalce często czuje się, że sprężyna wbija się w krzyż lub pod żebro. W efekcie budzimy się rozdrażnieni i na powrót staramy się zasnąć (często bez efektu). Materace sprężynowe nie powodują tego rodzaju problemów. Planując dokupić dodatki do sypialni warto zorientować się w ofertach na materace sprężynowe np. na https://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Lozka-i-materace_Materace-sprezynowe-400.html. Kupno jednego będzie niedrogą inwestycją w swój komfort, która z pewnością będzie się zwracać z każdym przykryciem kołdrą (lub kocem) oraz złożeniem głowy na poduszce. Mamy wpływ na jakość swojego snu, jeśli jest niewystarczająca, a istnieją sposoby żeby ją usprawnić, to czemu się męczyć?