Prawdopodobnie każdy człowiek chciałby mieszkać w pięknie urządzonym i przyjemnym mieszkaniu. Nie wszyscy mają jednak taką ilość oszczędności, aby zdecydować się na poważny remont, a niektórzy po prostu nie chcą ich inwestować w wynajęte mieszkanie. W takiej sytuacji można zdecydować się na zakup dodatków i dekoracji, które niedużym kosztem ożywią wnętrze i wprowadzą do niego domową atmosferę.

Obrazy i zdjęcia w ramach

Nagie ściany powodują, że odbieramy wnętrze mieszkania jako obce i zimne. Obrazy i zdjęcia to bardzo osobiste dodatki, który pomogą poczuć się w wynajętym mieszkaniu bardziej „u siebie”. Wybrane przez Ciebie obrazy będą elementem, który doda mieszkaniu wybranego przez Ciebie stylu. Mogą być to malunki współczesne, portrety lub tradycyjne pejzaże. Wszystko zależy od tego, co chciałabyś oglądać na ścianach. Natomiast zdjęcia to szczególny dodatek, który będzie przypominać o ważnych osobach lub miłych wspomnieniach. Jeżeli właściciel mieszkania nie zgadza się na wiercenie w ścianach, spróbuj wykorzystać wcześniej wbite gwoździe lub zamów specjalną taśmę dwustronną, która wytrzyma obciążenie tego typu ozdób.

Świece dekoracyjne

Świece dekoracyjne to niedroga i praktyczna ozdoba, która wprowadzi do pomieszczenia więcej ciepła. Występują one w różnych kształtach i wzorach, dlatego zakup odpowiedniej świecy nie powinien sprawić Ci kłopotu. Najprostsze świece dekoracyjne przyjmują kształt walca lub kuli, a te najbardziej fantazyjne mogą wyglądać jak zegar, a nawet jak Krzywa Wieża z Pizy. Dzięki temu, nadasz wynajmowanemu wnętrzu indywidualny charakter, zgodny z Twoimi upodobaniami. Poza tym, w sklepach znajdziesz wiele kolorów świec dekoracyjnych, dlatego dopasowanie ich do pozostałych elementów dekoracyjnych nie będzie dużym wyzwaniem. Niewątpliwą zaletą świec jest też ich przyjemny zapach i wytwarzane przez nie ciepłe światło.

Osobiste pamiątki

Nie tylko zdjęcia nadają wnętrzu intymnego charakteru. Jeżeli w jakimś pudełku przechowujesz schowane pamiątki z podróży lub prezenty, zastanów się czy nie lepiej będzie stworzyć z nich oryginalnej dekoracji. Przywiezione z nad morza muszelki, statek w butelce czy figurka w kształcie latarni mogą być dobrą bazą, aby do jednego z pokojów wprowadzić wystrój w stylu marynarskim. A może posiadasz kolekcję pocztówek lub magnesów, które będziesz mogła przyczepić do lodówki? Przedmioty osobiste mają duży potencjał, aby uczynić wynajmowane mieszkanie bardziej przyjaznym i „domowym” miejscem. Jeżeli dokupisz do tego jeszcze kilka dodatków w ulubionym stylu, z pewnością poczujesz się lepiej w zamieszkiwanym przez Ciebie mieszkaniu.