Kupując opał na zimę, Polacy coraz częściej sięgają po ekogroszek. Ten wysokiej jakości materiał opałowy całkowicie deklasuje mało konkurencyjny towar importowany do naszego kraju z zagranicznych kopalni. W przeciwieństwie do tańszych odpowiedników oferuje lepszą wydajność i w efekcie większe oszczędności, co szczególnie podoba się tym, którzy rozsądnie podchodzą do planowania domowego budżetu. Niestety nie każdy skup uczciwie podchodzi do tematu sprzedaży opału, próbując niedoświadczonym klientom wcisnąć opał niskiej jakości, w cenie dobrego ekogroszku. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie opału i dlaczego nie każdy węgiel to ekogroszek - na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym poradniku!

Czy tani opał może być dobry?

węgiel sztygar

Zaczynamy od kwestii błahej, przez którą wielu z nas niejednokrotnie przepłaciło za towar. O co chodzi? Chodzi o nic innego, jak o atrakcyjne ceny. Właśnie tak! Pozornie atrakcyjne ceny, promocje, zniżki i okazje bardzo często maskują słabej jakości, wadliwy towar. Nie inaczej jest na skupach węgla, gdzie ‘po taniości’ możemy kupić bardzo duży zapas opału, który koniec końców odbije się czkawką na naszym portfelu, zdrowiu i nerwach. Lepiej jest podejść do tematu z chłodną głową i wybrać nieco droższy, ale lepszy jakościowo ekogroszek, który koniec końców i tak jest najtańszym z najlepszych -  jak Węgiel Sztygar. Dzięki temu ogrzejemy nasz dom przy pomocy mniejszej ilości opału, a co za tym idzie, zostanie nam go na dłużej i nie będziemy ryzykować niechcianymi komplikacjami.

Dlaczego warto wybrać najlepszy ekogroszek?

W przeciwieństwie do tańszych odpowiedników taki opał, jak wspomniany wcześniej węgiel Sztygar charakteryzuje się znacznie mniejszą zawartością zanieczyszczeń czy kamienia. To gwarantuje lepsze i bezpieczniejsze spalanie, które nie naraża kotła na kosztowne uszkodzenia. Takie czystsze spalanie to również mniej pracy przy czyszczeniu i konserwacji dla nas, a z drugiej strony mniej zanieczyszczeń przedostających się do najbliższego otoczenia, w którym żyjemy. Nie da się ukryć, że są to same superlatywy przemawiające za ekogroszkiem i mamy nadzieję, że przekona to was do wydania odrobiny większej kwoty na porządny opał, zamiast zapychać kocioł odpadkami niewiadomego pochodzenia o niskiej kaloryczności, wysokim spopieleniu i ogromnym zanieczyszczeniu. Świadome palenie w kotle to tańsze i zdrowsze palenie w kotle i z tą myślą zostawiamy was na ten i kolejne sezony grzewcze, miejmy nadzieję z dobrym ekogroszkiem!